394.24
369.95
65045.06
Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a labdarúgó Európa-bajnoki pótselejtező elődöntőjében játszott Bulgária-Magyarország mérkőzésen Szófiában 2020. október 8-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Vaszil Donev

Harmadszor is nyert ősszel idegenben a magyar válogatott

A magyar válogatott az újonc Könyves Norbert góljával 1-0-ra győzött Belgrádban a szerbek ellen a Nemzetek Ligája 3. fordulójában. A csoport másik mérkőzésén az oroszok 1-1-es döntetlent játszottak a törökökkel, s vezetik a csoportot, mégpedig a magyar válogatott előtt.

A Nemzetek Ligája 3. fordulójában játszik a magyar válogatott Belgrádban a szerbekkel.

A magyar tizenegy: Gulácsi – Botka, Lang, Szalai A. – Bese, Kalmár, Nagy Á., Gazdag, Hangya – Nikolics, Könyves. A szerbek csapata: Rajkovics – Sz. Mitrovics, Milenkovics, Sz. Pavlovics – Gacsinovics, Gudelj, Tadics, Milivojevics, Mladenovics – Jovics, Ljajics

Gudelj lövése jelentette a szerbek első kísérletét a 10. percben.

A 18. percben járunk, ahogyan mondani szokták, mezőnyjátékkal telnek a percek.

A 21. percben megszerezte a vezetést a magyar csapat, Könyves harcosan utánaeredt egy labdának, ütközött a kapussal és a védővel is, aztán egy csel után higgadtan a kapuba passzolt. A vajdasági születésű újonc góllal debütált. 0-1.

A 34. percben Kalmár lövését védte vetődve a szerbek kapusa.

Gazdag Dániel sárga lapot kapott, Gudelj megrugásáért.

Szünet, egy góllal vezet a magyar csapat.

Hangya Szilveszter sérülése miatt cserélt a magyar csapat, Holender Filip állt be. Ő a magyar csapat harmadik olyan játékosa, aki a hajdani Jugoszláviában született.

Feljöttek a szerbek, Gacsinovics és Pavlovics is helyzetbe került, sikerült szögletre menteni, Szalai érdemelt dicséretet.

Marco Rossi is észlelte a gondolat, azonnal beküldte Willi Orbánt.

Nagyszerű magyar akció után Nikolics remek előkészítése után Holender helyzetet rontott.

Szalai Ádám is játéklehetőséget kap, Könyves helyére száll be.

Nagy Ádám is sárgát kapott. Aztán Szalai Attila is.

Óriási szerb lehetőség maradt ki, a kapufát találta el Vlahovics.

Kalmáűr sárga lapot kapott, majd Nikolics és Gazdag helyére Nego és Schäfer állt.

A 86. percben Gulácsiról kijött a labda, Schäfer nagyot mentett.

A szerbek irányítottak a második félidőben, de csak egy kapufáig jutottak, egyenlíteni nem tudtak.

A csoport másik mérkőzésén: Oroszország–Törökország 1-1. Az oroszok „féltávnál” 7 ponttal állnak, vezetik a csoportot, a magyaroknak hat, a törököknek kettő, a szerbeknek egy pontja van.