Infostart.hu
eur:
377.44
usd:
318.2
bux:
129306.54
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
Ungvári Miklós (kékben) és az amerikai Liam Wright a férfiak 73 kilogrammos súlycsoportjának küzdelmében a cselgáncs Budapest Grand Prix-n a Papp László-sportarénában 2019. július 13-án.
Nyitókép: MTI/Czagány Balázs

Hetek óta küzd a koronavírussal a magyar olimpiai ezüstérmes

Átesett a fertőzésen Ungvári Miklós, aki emiatt valószínűleg nem vehet részt az október 23. és 25. között sorra kerülő budapesti cselgáncs Grand Slam-versenyen.

Az olimpiai ezüstérmes dzsúdós az M4 Sport Sporthíradójában elmondta, lassan negyedik hete küzd a koronavírus-tesztekkel és magával a betegséggel, hiszen az első vizsgálatnál kifolyt a tőle vett minta, a második pedig pozitív eredményt hozott.

„Azóta túl vagyok egy negatív teszten, bízom benne, hogy két-három nap múlva meglesz a második negatív is, utána pedig következhet az a komoly kivizsgálás a Sportkórházban, ami ilyenkor a sportolókra vár” – idézi a háromszoros Európa-bajnok ceglédi sportolót a hirado.hu.

Négy-öt napig voltak tünetei a betegség alatt, izzadásról, rosszullétről és kisebb lázról számolt be.

A betegség miatt Ungvári Miklós valószínűleg nem vehet részt az október 23. és 25. között sorra kerülő budapesti cselgáncs Grand Slam-versenyen, hiszen aki átesik a koronavírus-fertőzésen, annak a Sportkórház bevonja a sportorvosi engedélyét, a visszatérés előtt pedig széles körű vizsgálat vár a sportolókra, amely tartalmaz egyebek mellett terheléses EKG-t és szívultrahangot is.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Elemző: ezt csak egyszer lehet eljátszani, és utána valószínűleg vége az iráni vezetésnek

Elemző: ezt csak egyszer lehet eljátszani, és utána valószínűleg vége az iráni vezetésnek

Irán nyilvánosságra hozta, mit lépne, ha az Egyesült Államok háborút indítana ellene. Teherán rakétazáporokat, proxyhaderők bevetését, kibertámadásokat, valamint a Hormuzi-szoros lezárását, azaz a globális olajszállítások megzavarását ígéri. A szoroson halad át a világ olaj- és LNG-termelésének a 20 százaléka, ugyanakkor ennek akadályozását nem véletlenül nem lépte még meg soha Teherán – mondta az InfoRádióban Tatár Mihály, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője.

Könnyedén áttelel a szőlőkabóca – Nem áll le a szőlőpusztulás, egy borvidék a legrosszabbra készül

Zalában több mint 200 ezer tőke szőlőt jelöltek ki kivágásra az aranyszínű sárgaság terjedése miatt. A Zalai Borvidék Hegyközségi Tanácsának elnöke az InfoRádiónak azt mondta: a hideg tél sem állítja meg a fitoplazma terjedését.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×