A Hertha BSC házigazdaként 4-0-ra legyőzte az újonc Union Berlin csapatát a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.
A bosnyák csatár, Vedad Ibisevic a második félidő elején tíz perc alatt egy góllal és két gólpasszal járult hozzá a Hertha sikeréhez. A vendégek egyetlen alkalommal sem találták el ellenfelük kapuját. A hazaiaknál első alkalommal került be a felnőtt keretbe bajnoki összecsapáson Dárdai Márton, a korábbi Hertha-vezetőedző, Dárdai Pál középső fia.
A Bundesligában a múlt hét végén indult újra a küzdelem, azt megelőzően legutóbb március 11-én rendeztek mérkőzést. A koronavírus-járvány miatt minden összecsapást zárt kapuk mögött játszanak.
Immár 9 éve van zárva a népligeti Planetárium, amely korábban évente akár 150 ezer látogatót is fogadott. Most a főváros és a kormány is azt vizsgálja, hogy miként lehetne megújítani az épületet és környékét. Kiss László csillagász egy tudományos élményparkot hozna itt létre.
Társadalmi egyeztetésre bocsátották: az uniós előírásoknak megfelelően bárki hozzászólhat a törvényjavaslathoz, amelynek a lényege, hogy az alkotmánybírók választanak maguknak vezetőt mostantól, de csak 3 évre. A költségvetési önállóság is visszaáll. A működés is sokkal átláthatóbb lesz, és munkájának tartalma ugyanott jelenik majd meg, ahol az összes magyar jogszabály.
A Hivatalos Értesítő hétfői számában kihirdették az egészségügyi miniszter utasítását az Egészségügyi Minisztérium Szervezeti és Működési Szabályzatáról. Ebből részletes információkat tudhatunk meg arról, hogyan működik a tárca, amely ebben az új kormányban jött újra létre.