395.34
366.36
65453.91
2024. március 28. csütörtök Gedeon, Johanna
Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn, Késely Ajna és Jakabos Zsuzsanna (b-j) a női 4x200 méteres gyorsváltó előfutama után a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 25-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Nagyon nagyot úsztak, döntősök Hosszú Katinkáék

A női 4x200 méteres gyorsváltó bejutott a döntőbe, egyben olimpiai kvótát szerzett csütörtökön a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek ötödik napján.

Ugyan a rajtlistán szerepelt, Verrasztó Evelyn végül nem állt rajthoz 100 méter gyorson, így a magyarok közül elsőként Telegdy Ádám ugrott medencébe 200 méter háton, 1:57.20 perces idejével pedig a hatodik helyen jutott tovább az elődöntőbe.

"Szerintem ez egy nagyon jó kis reggeli úszás volt, az elején könnyedén kezdtem, a vége viszont azért már fájt. Délután már mindenképpen egy egyéni csúcs kell ahhoz, hogy döntőbe kerüljek"

- nyilatkozta a 23 éves Telegdy, akinek legjobbja 1:56.29.

Férfi 200 mellen Horváth Dávid állt rajthoz, a szám 2013-as junior világbajnoki ezüstérmese 2:12.83 perces eredménnyel a 29. helyen fejezte be szereplését.

A délelőtti program zárásaként rendezték meg a nők 4x200 méteres gyorsváltóinak küzdelmeit: a Késely Ajna, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka összeállítású kvartett 7:55.40-es idővel futamában a negyedik,

összesítésben a hetedik helyen jutott a közép-európai idő szerint 14.47 órakor kezdődő fináléba, és ezzel megszerezte az olimpiai indulási jogot is.

"Ez volt a célunk, egyikünk sem úszik mást délután, így csak erre kell koncentrálnunk" - nyilatkozta Hosszú Katinka.

2024.03.28. csütörtök, 18:00