393.43
366.97
66401.21
Szalai Ádám a magyar és Milan Skriniar a szlovák válogatott játékosa a labdarúgó Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen a felvidéki Nagyszombatban (Trnava) 2019. március 21-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Vereséggel kezdte a magyar csapat az Eb-selejtezőket

Vereséggel kezdte a magyar labdarúgó-válogatott az Európa-bajnoki selejtezőket. Szlovákia 2-0-ra győzött Nagyszombatban. A csoport másik mérkőzésén Horvátország 2-1-re verte Azerbajdzsánt.

2019.03.21. 20:46

Megkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat tiszta vörösben, a szlovákok tiszta kékben.

2019.03.21. 20:52

Kis kitekintés: délután a kazahok meglepetésre 3-0-ra nyertek a ciprusiak ellen, majd a ciprusiak simán, 5-0-ra megverték a San Marinó-i válogatottat. A magyar mérkőzéssel egyszerre kezdődő találkozók közül Rotterdamban esett már gól, a hollandok Depay találatával előnybe kerültek a fehéroroszok ellen.

2019.03.21. 20:55

Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott. Kalmár sárga lapot kapott.

2019.03.21. 21:00

Pekarik veszélyes lövését védte vetődve Gulácsi Péter. Nem szabadult fel a kapu a szögletet szöglet követte, de elmúlt a veszély.

2019.03.21. 21:03

Hancko lövése a kapufa tetejét érte.

2019.03.21. 21:08

Meglepetés: Azerbajdzsán vezet Horvátországban! Ramil Sejdajev a gólszerző. A belgák 1-1-re állnak az oroszok ellen, Macedónia 1-0-ra vezet a lettek ellen.

2019.03.21. 21:29

Vezetnek a szlovákok. A 42. percben Rusnák beadása után Kleinheisler nem volt elég határozott, Orban késve ért oda, Ondrej Duda pedig öt lépésről a kapuba segítette a labdát. Szlovákia-Magyarország 1-0

2019.03.21. 21:32

Egy kis kitekintés: Borna Baroisic révén a horvátok kiegyenlítettek, 1-1-re állnak otthon az azeriek ellen. A hollandok már 2-0-ra vezetnek a fehéroroszok ellen, a liverpooli Wijnaldum növelte az előnyt. A macedónok már 2-0-ra vezetnek a lettek ellen, ez abszolút papírforma-eredmény. Az első félidő utolsó perceiben a belgák újra vezetést szereztek, Eden Hazard tizenegyesével.

2019.03.21. 21:55

Lovrencsics éles szögből adott lövése volt az első magyar lehetőség a második félidőben.

2019.03.21. 21:56

Újoncot avatott a magyar csapat, Szoboszlai Dominik állt be Kleinheisler helyére. Jó lenne, ha úgy debütálna, mint hajdanán Kleinheisler.

2019.03.21. 22:02

Kis kitekintés: Izraelben vezetést szerzett a szlovén válogatott, de aztán a hazaiak kiegyenlítettek, 1-1. Az észak-írek is vezetnek otthon az észtek ellen, szintén 1-0. A hollandok már háromgólos előnyben a fehéroroszok ellen, 3-0.

Dzsudzsák Balázs, aki 99. alkalommal válogatott, Kalmár Zsolt helyén pályára lépett. Rögtön utána Szalai látványos lövését Dubravka kiütötte.

2019.03.21. 22:07

Mak lövését hasonlóan látványosan védte Gulácsi, mint ahogyan Dubravka hárított.

2019.03.21. 22:14

Lovrencsics emelése után Orbán nagy helyzetet hagyott ki: nem tudta átfejelni a kinn álló kapuson a labdát.

2019.03.21. 22:17

Kitekintés: Piatek góljával vezetnek 1-0-ra a lengyelek Bécsben. Eddig tartott az azeri csoda: Kramaric góljával vezetnek a horvátok 2-1-re. Az észak-írek 2-0-ra növelték előnyüket az észtek ellen.

2019.03.21. 22:23

Pekarik lesgólt lőtt.

2019.03.21. 22:27

Rusnák egyéni játék után Korhut lába között labdájával megtalálta a magyar kapuba vezető utat. Szlovákia-Magyarország 2-0.

2019.03.21. 22:37

Vége a mérkőzésnek, nyertek 2-0-ra a szlovákok.

2019.03.21. 22:44

A nap további végeredményei. A magyar csoportban: Horvátország–Azerbajdzsán 2-1 C csoport: Észak-Írország–Észtország 2-0, Hollandia–Fehéroroszország 4-0 G-csoport: Ausztria–Lengyelország 0-1, Macedónia–Lettország 3-1, Izrael–Szlovénia 1-1 I csoport: Kazahsztán–Skócia 3-0, Ciprus–San Marino 5-0, Belgium–Oroszország 3-1

Elemző: az ellenzék erőre kapott, és kezdi elhinni, hogy nem legyőzhetetlen Erdogan

Recep Tayyip Erdogan pártjának veresége a helyhatósági választásokon elsősorban a rossz török gazdasági helyzet következménye – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos munkatársa. Pénzváltó Nikolett arról is beszélt, hogy az ellenzék jelentős visszaigazolást kapott arra, hogy lehet esélye a győzelemre a következő államfőválasztáson.