Infostart.hu
eur:
386.1
usd:
332.1
bux:
121410.41
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Váratlan helyre kell utaznia a magyar futballválogatottnak

Eldőlt, hogy hol rendezik a Szlovákia-Magyarország labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőt jövő márciusban.

A szlovák szövetség is megerősítette, hogy Nagyszombatban, a bajnoki címvédő Spartak Trnava stadionjában, a City Arenában lesz a magyarok elleni Eb-selejtező. A találkozót március 21-én rendezik, ez lesz a selejtezősorozat első megmérettetése.

A indoklás szerint azért döntöttek így, mert ebben a stadionban szerepelt a válogatott a Nemzetek Ligájában is, ezt a stadiont már megszokta a válogatott, nem akartak a magyarok elleni meccs előtt egy teljesen új stadionban pályára lépni. Pozsonyban a horvátok elleni őszi meccsen szerepelhet először a válogatott - közölte a Nemzeti Sport Online-nal Szabó Zoltán, az Új Szó újságírója.

A Slovan új stadionja 22 500 fő befogadására alkalmas, ez lesz Szlovákia új nemzeti stadionja is, míg a nagyszombati arénába 19 500 szurkoló fér be. A Slovan új stadionját március 2-án, a Slovan–Spartak Trnava meccsel avatják fel.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×