Infostart.hu
eur:
359.41
usd:
313.44
bux:
0
2026. július 16. csütörtök Valter

Ritka esemény az olasz bajnokságban

A címvédő, sorozatban hetedik elsőségére hajtó Juventus hazai pályán 3-0-ra győzte le a Sampdoriát az olasz labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Massimiliano Allegri vezetőedzői pályafutásának 350. Serie A-s mérkőzésén két német futballista, Benedikt Höwedes és Sami Khedira is gólt szerzett a Juventusban. Hasonlóra legutóbb 1993-ban volt példa a torinói klub történetében, akkor Jürgen Kohler és Andreas Möller volt eredményes.

Sikerével a Juventus hat fordulóval a vége előtt hatpontosra növelte előnyét a Napolival szemben.

Serie A, 32. forduló

Juventus-Sampdoria 3-0 (1-0)

Korábban:

Sassuolo-Benevento 2-2 (1-1)

Bologna-Verona 2-0 (1-0)

AC Milan-Napoli 0-0

Fiorentina-SPAL 0-0

Később:

Lazio-Roma 20.45

Szombaton játszották:

Atalanta-Internazionale 0-0

Genoa-Crotone 1-0 (1-0)

Chievo-Torino 0-0

Cagliari-Udinese 2-1 (1-1)

Címlapról ajánljuk
Elemzők: újratervezés, sorsdöntő hónapok állnak a Fidesz előtt

Elemzők: újratervezés, sorsdöntő hónapok állnak a Fidesz előtt

Három hónappal az országgyűlési választások után még mindig kampányüzemmódban van Magyar Péter, és ez a lendület akár jövő tavaszig is kitarthat. Horn Gábor szerint a Fidesz jövője is ekkorra dőlhet el, de Orbán Viktor számára már nincs visszaút. Kiszelly Zoltán úgy látja, a Tisza-kormány a kétharmados parlamenti támogatással a Fideszhez hasonlóan a többségi demokrácia modellt alkalmazza, miközben a Fidesz egyben maradt, és az egykori kormánypárt számára most kezdődik az újratervezés éve. Elemzőket kérdeztünk a választások óta eltelt időszakról és a várható forgatókönyvekről.

Alkotmányjogász: az államfőnek lényegében nincs mozgástere

Az Országgyűlés hétfőn fogadta el az Alaptörvény 17. módosítását, amely egyebek mellett azt tartalmazza, hogy megszűnik az államfő megbízatása. Ezt azonban még az érintett köztársasági elnöknek is alá kell írnia. Cservák Csaba alkotmányjogász professzor ismertette a Sulyok Tamás előtt álló lehetőségeket.
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×