365.01
68314.26
2024. április 30. kedd Katalin, Kitti

Férfi kézilabda Eb - Franciaország a bronzérmes

Franciaország szerezte meg a bronzérmet a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután vasárnap három góllal legyőzte Dániát.

A világbajnok franciák és az olimpiai bajnok dánok színvonalas, végig kiegyenlített mérkőzést vívtak. A találkozót az döntötte el, hogy az első félidő második felében a franciák rendkívül hatékonyan játszottak, és kétgólos hátrányukból (6-8) a szünetre háromgólos előny (17-14) lett.

A meccs legeredményesebb játékosaként a dán Hans Lindberg 14 kísérletből 12 gólt szerzett, a győztes franciáknál Nikola Karabatic 11 lövéséből 9 találat született.

A háromszoros Eb-győztes franciák ötödik Eb-érmüket szerezték meg, 2008 után másodszor végeztek a harmadik helyen.

Eredmény:

a 3. helyért:

Franciaország-Dánia 32-29 (17-14)

később:

döntő:

Spanyolország-Svédország 20.30

A magyar válogatott a 14. helyen zárta a kontinenstornát, miután előbb az olimpiai bajnok Dániától 32-25-re, majd Spanyolországtól 27-25-re, végül Csehországtól 33-27-re kikapott a varasdi D csoportban.

Ügyészségi nyomozás kezdődött az Osztrák Szabadságpárt jelenlegi és korábbi vezetői ellen

Korrupció gyanújával nyomozást indított a bécsi gazdasági ügyészség az ellenzéki Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) jelenlegi elnöke, Herbert Kickl és két volt pártelnök, az egykori alkancellár, Heinz-Christian Strache, valamint az elnöki székben őt váltó Norbert Hofer, korábbi közlekedési miniszter ellen. Azzal gyanúsítják őket, hogy sajátos hirdetési ügyletet kötöttek Wolfgang Fellner médiavállalkozóval, aki ellen ugyancsak folyik a vizsgálat, mégpedig vesztegetés, vesztegethetőség, továbbá hűtlen kezelés gyanújával.
2024.04.30. kedd, 18:00