367
0
2024. május 1. szerda Fülöp, Jakab

A Szolnok nyerte a vízilabda Magyar Kupát

Az OSC felett aratott háromgólos diadallal a Szolnoké lett a férfiaknál az idei vízilabda Magyar Kupa.

A vasárnapi szentesi döntőben az újbudai csapat az elején ellépett két góllal, a második negyedben azonban fordítottak a Tisza-partiak (3-2). A harmadik játékrészben is tartotta a lépést az OSC a Szolnokkal, amely azonban 5-4 után a befejező nyolc percben - a kétszer is parádés gólt szerző olimpiai bajnok center, Kis Gábor révén - 7-4-es vezetésre tett szert, és innen már nem engedte ki kezéből a győzelmet.

A Szolnok 1966, 1968 és 1985 után most negyedszer lett kupagyőztes.