Infostart.hu
eur:
381.31
usd:
321.08
bux:
126637.53
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

Juan Mata a Manchester United futballistája lett

A londoni Chelsea után a Manchester United labdarúgócsapatánál folytatja pályafutását Juan Mata, aki péntek este aláírta szerződését az angol bajnoki címvédőhöz.

Az MU a világ- és Európa-bajnok spanyol középpályás átigazolását Twitter-oldalán tette közé pénzösszeg említése nélkül, a szigetországi média azonban úgy tudja, hogy a 25 éves játékos klubcsúcsot jelentő 37 millió fontért (13,7 milliárd forint) váltott csapatot. A manchesteri együttesnél az eddigi Premier League-rekordot 30,7 millió fonttal Dimitar Berbatov tartotta, ennyit fizettek a bolgár csatárért a Tottenham Hotspurnek 2008-ban.

A spanyol labdarúgó klubváltására azért kerülhetett sor, mert a portugál edző, José Mourinho nyári érkezése óta kikerült a londoniak kezdőcsapatából.

Mata, akit a Chelsea 23,5 millió fontért vásárolt meg a Valenciától 2011 augusztusában, kedden debütálhat a United színeiben hazai pályán, az Old Traffordon a Cardiff City elleni bajnokin.

Ugyancsak távozik a Chelsea-től Michael Essien. Sajtóhírek szerint a 31 éves ghánai középpályás ingyen kerül a Milanhoz, ahol 2015-ig szóló szerződést kap.

Címlapról ajánljuk
Bagyó Sándor: a Balaton most már legfeljebb csak arra alkalmas, hogy gyönyörködjünk benne

Bagyó Sándor: a Balaton most már legfeljebb csak arra alkalmas, hogy gyönyörködjünk benne

A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának vezetője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a vizes, kásás, vékonyodó jégréteg többé nem alkalmas korcsolyázásra, csúszkálásra. Arra viszont tökéletes, hogy a vízimentők gyakorolni tudják a jégről mentést.

Szerdán lesz kormánydöntés a januári rezsiszámlákról

Mindenki számára fair megoldást keres a rezsistop munkacsoport – mondta Lantos Csaba energiaügyi miniszter hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón azzal kapcsolatban, hogy a kormány múlt héten úgy döntött, átvállalja a januári fűtés többletköltségét.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Vörösre fagyott Amerika: elszálltak az áram- és gázárak

Vörösre fagyott Amerika: elszálltak az áram- és gázárak

Egy rendkívüli erejű, sarkvidéki eredetű hideghullám tarolja le éppen az Egyesült Államokat, ami több államban szövetségi katasztrófahelyzet kihirdetéséhez vezetett. A szélsőséges időjárás nemcsak közlekedési káoszt és tömeges áramkimaradásokat okozott, hanem az amerikai villamosenergia- és gázpiacot is satuba fogta: egyes régiókban az áram nagykereskedelmi ára az átlagos szint többszörösére ugrott. A Fern nevű hidegbetörés hatásai azonban nem állnak meg az Atlanti-óceánnál, az elszálló amerikai gázárak Európára is nyomást helyeznek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×