Infostart.hu
eur:
365.31
usd:
316.47
bux:
149903.82
2026. augusztus 12. szerda Klára

Az első félidő végén eldöntötte a mérkőzést a tabella élére ugró Videoton

A Videoton hazai környezetben 2-0-ra nyert az MTK ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 6. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A székesfehérvári alakulat ezzel továbbra is veretlen a szezonban, győzelmével pedig a tabella élére állt. A fővárosi kék-fehéreket az újonc Mezőkövesd első fordulós legyőzését követően nem nyertek mérkőzést.

A forduló zárómérkőzésén az MTK Budapest biztonságos játékra rendezkedett be Székesfehérvárott. Az első félidőben a hazaiak domináltak, főleg középen próbálták megbontani az MTK védelmét, ami többször sikerült is, ám Kovács és Nikolics sem találta el a kaput.

fővárosiak csak ritkán fejlődtek fel a hazai tizenhatosig, azonban a játékrész egyik legnagyobb helyzete mégis Ladányi előtt adódott, 6 méterről leadott lövését védte Calatayud.

A hajrában aztán a Videoton kétgólos előnyre tett szert, Kálnoki Kis öngólja megzavarta az MTK-t, amit Nikolics használt ki.

Fordulás után is a fehérváriak irányítottak. Az MTK kétgólos hátrányban sem nyílt ki, szervezetten futballozott, sőt, Ladányi révén kapufáig is eljutott.

Garami József támadókkal frissített, míg a Videoton a középpályán variált, de a játék képe nem változott. A legutóbbi ezüstérmes "félgőzzel" is magabiztos győzelmet aratott, s így listavezetőként utazhat majd Debrecenbe.

Videoton FC-MTK Budapest 2-0 (2-0)
Székesfehérvár, 2850 néző. Jv.: Bognár
Videoton: Calatayud - Szolnoki, Caneira, Vinicius, Stopira - Vitor Gomes, Sándor Gy. (Tóth B., 58.) - Kovács I. (Nildo, 65.), Kleinheisler, Álvarez (Oliveira, 74.) - Nikolics
MTK: Groppioni - Nagy T., Kálnoki Kis, Vukmir, Poór - Batik, Vass P. (Bese, 54.) - Pölöskei Zs., Kanta J., Ladányi- Horváth P. (Pál A., 71.)
Gólszerzők: Kálnoki Kis (40., öngól), Nikolics (42.)
A tabella

Címlapról ajánljuk

Baka András államfő beszélt a parlamentben megválasztása után

„Pártpolitikai semlegesség, de semmiképp sem értéksemlegesség” – mondta szerepéről a megválasztott köztársasági elnök, a korábbi Legfelsőbb Bíróság exelnöke a parlamentben, miután a képviselők első körben, kétharmados többséggel mondtak igent rá. A Fidesz és a KDNP nem vett részt a szavazáson.
inforadio
ARÉNA
2026.08.12. szerda, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
Kivártak a piacok a kulcsfontosságú adat előtt, gyenge napot zárt Amerika

Kivártak a piacok a kulcsfontosságú adat előtt, gyenge napot zárt Amerika

Nagyjából stagnáltak a hétfői kereskedésben a vezető európai és amerikai részvényindexek, a befektetők újabb impulzusokra várnak. Témákból pedig van bőven, a befektetők a Hormuzi-szoros körüli bizonytalanság, a magasabb olajárak és az inflációs kockázatok mellett már a szerdai amerikai inflációs adatra figyelnek, ami érdemben befolyásolhatja az amerikai jegybank kamatpályájával kapcsolatos várakozásokat. Kedden vegyesen alakult az ázsiai részvénypiacok mozgása, a dél-koreai tőzsde erősödött, a kínai részvénypiacok viszont estek. Az európai és az amerikai tőzsdéken kis elmozdulásokkal zajlott a kereskedés (az európai indexek enyhe emelkedéssel, az amerikaiak minimális csökkenéssel zárták a napot), de az iráni háborúról érkező rossz hírek miatt nem tud javulni a piaci hangulat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×