389.49
361.89
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Kapás hatodik, Pars a legjobb eredménnyel döntős - a londoni péntek összefoglalója

Kapás Boglárka a hatodik helyen végzett a 800 méteres gyorsúszásban. Pars Krisztián a legjobb eredménnyel bekerült a kalapácsvetés döntőjébe. Bor barna hetedikként zárt cselgáncsban. Sidi Péter a 11. lett a a kisöbű szabadpuska fekvő versenyében. Kikapott a női vízilabda-válogatott.

Úszásban Kapás Boglárka a hatodik, pontszerző helyen végzett. A 800 méteres gyorsúszásban 8.23.89-es eredménnyel ért célba. Délelőtt Cseh László a 4x100 m férfi váltóúszás elődöntőjében emberként 53,78-as országos csúcsot úszott háton. A Cseh, Gyurta Dániel, Pulai Bence és Kozma Dominik négyes 3:34.44-es országos csúccsal a hetedik helyen bekerült a szombat esti döntőbe. Az 1500 méteres gyorsúszásban rajtoló Kis Gergő 15:21.74-et úszott, s ezzel 19. lett. Gyurta Gergely megközelítette egyéni csúcsát, a 15:04.22 döntőt nem ért, a 12. helyezés ellenben tiszteletre méltó. A Verrasztó Evelyn, Sztankovics Anna, Jakabos Zsuzsanna, Dara Eszter összeállítású 4x100-as vegyesváltó utolsó lett a futamában - de aztán még ki is zárták. Pedig Dara a váltó miatt visszalépett 50 m gyorson...

Atlétikában megkezdődtek a versenyek. Pars Krisztián 79,37-es dobásával a legjobb eredménnyel került a vasárnapi döntőbe. Minczér Albert idei legjobbjával (8:40.74) a futamában a 11. lett, kiesett. Kürthy Lajos 19,65-tel nem jutott döntőbe, 21. lett. A hétpróbázó Farkas Györgyi a 100 méteres gátfutásban (14,33) 932, magasugrásban (180) 978, súlylökésben (13,55) 764, 200 méteren pedig (25,72) 822 pontot gyűjtött. Összpontszáma az első nap után 3496.

Bor Barna egyhangú bírói döntéssel kikapott a brazil Rafael Silvától a vigaszág első fordulójában, így a hetedik helyen végzett a +100 kg-os súlycsoportban. A paksi cselgáncsozó két megnyert találkozó után az egyenes ágon a német Andreas Tölzertől szenvedett vereséget. Mindkét legyőzője bronzérmes lett.

Gondos Flóra és Barta Nóra nem került be a középdöntőbe a 3 méteres számban: a selejtezőt előbbi a 22., utóbbi pedig a 25. helyen fejezte be. Az ötkarikás újonc Gondos 266,45 ponttal, míg a negyedik olimpiáján szereplő Barta 257,70 ponttal zárt.

Sidi Péter szétlövés után lemaradt a kisöbű szabadpuska fekvő nyolcas döntőjéről, s 11.-ként zárta a számot. Az alapszakaszban a negyedik helyen kilencen is 595 körrel végeztek, de Sidinek nem sikerült a szétlövés. A komáromi lövő legjobb számára hétfőn kerül sor.

Berecz Zsombor két futammal a vége előtt a 23. helyen áll a Laser hajóosztályban. Berecz előbb a 22., majd a nyolcadik részversenyben a 14. helyen ért célba a Weymouth-öbölben

A magyar női vízilabda-válogatott 13-11-re kikapott a spanyol csapattól a csoportkör zárófordulójában, így egy győzelemmel és két vereséggel csoportharmadikként zárt. Vasárnap az oroszokkal játszik a negyeddöntőben.

Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Még bő 50 napig szerezhetnek indulási jogot az úszók a párizsi olimpiára. Sós Csaba szövetségi kapitány több számban is nagy csatát vár a lehetséges magyar indulók között, ugyanis számonként és nemzetenként legfeljebb ketten indulhatnak az olimpián. Arról is beszélt, hogy a 15 éves Jackl Vivien nemzetközi szintű klasszis lesz a következő időszakban.

Lehet, hogy most a britek átléptek egy határt

Kijev nyugati szövetségesei eddig megtiltották az ukrán erőknek, hogy a nyugatról szállított fegyvereket Oroszországon belüli helyszínek ellen használják