392.27
366.85
67039.3

Drámai befutóval Webber nyert Monacóban

A Red Bull ausztrál pilótája, Mark Webber nyerte a Formula-1-es Monacói Nagydíjat. Második helyen a német Nico Roseberg végzett a Mercedesszel, harmadik pedig a spanyol Fernando Alonso lett a Ferrarival. Sebastian Vettel (Red Bull) negyedikként, Lewis Hamilton (McLaren) ötödikként ért célba.

Az ausztrál versenyző rajt-cél győzelmet a Monte-Carlóban rendezett városi viadalon.

Az idei hat futamot hat különböző pilóta nyerte - ilyen még soha nem fordult elő a Formula-1 történetében.

Következik a Kanadai Nagydíj, június 10-én.

A start után Webber megtartotta első helyét, a francia Romain Grosjean (Lotus) összekoccant a német Michael Schumacherrel (Mercedes), majd a venezuelai Pastor Maldonado (Williams) és a spanyol Pedro de La Rosa (HRT) is ütközött, és amíg az összetört gépkocsikat kiemelték a pályáról, beküldték a biztonsági autót. A Safety Car a harmadik körben állt ki, ekkor Webber, Rosberg, Lewis Hamilton (brit, McLaren), Alonso, Felipe Massa (brazil, Ferrari), Vettel volt a sorrend az élen.

A tizedik kör után továbbra is az ausztrál autóversenyző vezetett, mögötte változatlan volt a sorrend az élbolyban.

A viadal harmada után (26. kör) még mindig Webber haladt az élen, a pilóták "békésen" - olykor több mint 260 km/órás sebességgel - "vonatoztak" körbe-körbe.

Az élbolyból a 28. körben először Rosberg cserélt gumit, majd egy körrel később Webber és Hamilton is a boxutcában járt. Alonso még maradt egy kört, és gyorsabb gumicseréjével Hamilton elé jött vissza.

Féltávnál a vb-címvédő Sebastian Vettel vezetett, de a német versenyző ekkor még nem cserélt gumit, mögötte Webber, Rosberg, Alonso és Hamilton volt a sorrend.

Vettel a 46. körben járt a boxutcában, majd a negyedik helyre tért vissza Webber, Rosberg és Alonso mögé.

Húsz körrel a zárás előtt nem változott semmi sem az élen, az első hat versenyző kissé meglépett a többiektől, a hetedik helyen 25 mp-ces hátránnyal hajtott Schumacher.

A 65. körben a hétszeres világbajnok német műszaki hiba miatt feladta a versenyt.

A hajrában a szemerkélő esőben a pilóták kissé visszafogták a tempót, a sorrend azonban nem módosult.

Eredmények:
Monacói Nagydíj (78 kör, 260,520 km):

1. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 1:46:06.557 ó (átlag: 147,312 km/ó)
2. Nico Rosberg (német, Mercedes) 0.643 mp hátrány
3. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 0.947 mp h.
4. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 1.343 mp h.
5. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 4.101 mp h.
6. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 6.195 mp h.
7. Paul di Resta (brit, Force India) 41.537 mp h.
8. Nico Hülkenberg (német, Force India) 42.562 mp h.
9. Kimi Räikkönen (finn, Lotus) 44.036 mp h.
10. Bruno Senna (brazil, Williams) 44.516 mp h.

Leggyorsabb kör: Sergio Perez (Sauber) 1:17.296 p
Első rajtkocka: Michael Schumacher (Mercedes)