395.08
370.92
65117.48

Veretlenül bajnok a Debrecen

1966 óta először zárja a labdarúgó NB I soros idényének győztese veretlenül a bajnoki menetelését. A Debrecen legyőzte a Haladást, s így sem a 2011-2012-es bajnoki, sem pedig az idény kupasorozatában nem szenvedett vereséget.

A hazaiak az első félidőben Mészáros Norbert góljával szereztek vezetést, majd a fordulást követően a gólkirályjelölt Adamo Coulibaly büntetőből állította be a végeredményt. A Debrecen előtt legutóbb 46 évvel ezelőtt, a Vasasnak sikerült veretlenül bajnokságot nyernie. A mérkőzés előtt a szezon legjobb debreceni játékosának járó Zilahi-díjat a válogatott Varga József kapta meg. Huszonegy perc kellett a hazaiaknak a vezetés megszerzéséhez a szezonzáró találkozón: a hetek óta kiváló formában játszó Bouadla ugratta ki Mészárost, aki - a kapus hibáját kihasználva - kissé kisodródva helyezett jobbról a kapuba. Az első játékrészben végig bátran küzdött a Haladás, nem állt be védekezni, ennek eredményeképpen helyzetei is adódtak. A második félidőben sem változott sokat a játék képe: a története hatodik bajnoki címét szerző hajdúsági alakulat a gólkirályi címre törő Coulibaly révén növelte előnyét és ezzel veretlenül zárta a pontvadászatot. A díjátadón Orbán Viktor miniszterelnök minden debreceni játékosnak gratulált, illetve átadta a bajnoki trófeát, Csányi Sándor MLSZ-elnök pedig az aranyérmeket akasztotta a futballisták, valamint a szakmai stáb és a klubvezetés tagjainak nyakába.

A Paks magabiztosan nyert a vendég Ferencváros ellen. Remek meccset játszott a két csapat, a találkozó akár gólzáporosabb eredménnyel is zárulhatott volna. Az Európa Liga-indulást érő negyedik hely megszerzésében reménykedő paksiak sokkal jobban futballoztak, rengeteg helyzetet alakítottak ki, a gyenge lábakon álló Fradi-védelem csak asszisztált a hazaiak első félidei játékához. A fordulást követően gyorsan növelte előnyét a Paks, ezzel el is dőlt a három pont sorsa. Más kérdés, hogy a Budapest Honvéd és a Kecskemét sikerei miatt a Ferencváros legyőzése sem volt elég a paksiaknak a negyedik helyhez, és az Európa Liga-induláshoz.

A Kecskemét kétgólos győzelmet aratott a második félidőben végig emberhátrányban játszó Siófok otthonában. Az első félidő vendégfölénnyel telt, helyzetekben és labdabirtoklásban is a Kecskemét volt jobb, igaz gólt nem rúgott volna, ha a félidő utolsó percében Lengyel nem szabálytalankodik Lencsével szemben a 16-oson belül, gól-, illetve emberhátrányba hozva ezzel együttesét. A második játékrészben a vendégek újabb találatukkal el is döntötték a találkozót, igaz, olykor a házigazdák is eljutottak Németh kapujáig, ám egy Haraszti-kapufánál többre nem futotta erejükből.

A már korábban kiesett Vasas elleni hazai győzelemmel - a hetedik helyen - fejezte be 2011-2012-es idényét a Diósgyőr. Mindkét csapat nyílt sisakos játékkal kezdett. A kapuk gyakran kerültek veszélybe és a gólok sem maradtak el. A DVTK irányított, de a hazai védelem megingásait rendre jól használták ki az angyalföldiek. A szünet után is élvezetes és változatos játékot láthattak a nézők, a kidolgozott helyzeteket azonban ekkor már mindkét csapat kihasználatlanul hagyta.

A Budapest Honvéd végzett a negyedik helyen, mivel az utolsó forduló szombati játéknapján győzött Pécsen. A fővárosi csapat ezzel a következő szezonban indulhat az Európa Ligában. A kispestiek - akik a negyedik pozícióra pályázó csapatok közül a legkedvezőbb helyzetben kezdték a 30. fordulót - a félidőben még hátrányban voltak, a második játékrészben azonban megfordították az állást, és 4-3-as idegenbeli sikerrel biztosították be EL-részvételt érő helyüket. Potyogtak a gólok az első félidőben, amelyben a Pécs már a 23. másodpercben hátrányba került, de még a szünetig fordított. A gólszüret később is folytatódott, a meccsen kétszer is vezetett a Pécs, mégis kikapott, sorozatban hetedszer. A házigazdáknál a nigériai Okoronkwo megszerezte első magyarországi találatát.DVSC-TEVA - Haladás Sopron Bank 2-0 (1-0)
Debrecen, 10 000 néző, V: Vad II
DVSC: Verpecz - Nikolov (Bernáth 76.), Simac, Mészáros (Máté 81.), Korhut - Bódi, Ramos, Bouadla, Szakály P. - Coulibaly, Kulcsár (Nikolic 69.)
Haladás: Rózsa - Schimmer (Búrány 84.), Guzmics, Korolovszky, Tóth P. - Nagy D., Rajos (Horváth A. 60.), Nagy G., Iszlai, Halmosi - Ugrai (Oross 59.)
Gólszerzők: Mészáros (21.), Coulibaly (54., 11-esből)

MVM Paks-Ferencváros 4-2 (3-2)
Paks, 4100 néző. Jv.: Solymosi
Paks: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Fiola, Szabó J. - Sifter, Böde - Bartha, Szatmári, Vayer - Kiss T. (Sipeki 81.)
Ferencváros: Gyenes - Fülöp, Grúz, Klein (Batik, 46.), Sváb - Jovanovic, Otten - Beliczky, Hakola (Nyilasi B. 86.), Junior (Varga B. 81.) - Oláh
Gólszerzők: Böde (10.), Kiss T. (35., 37.), Szatmári (47.), illetve Klein (18.), Oláh (20.)

FGSZ Siófok-Kecskeméti TE 0-2 (0-1)
Siófok, 1000 néző, V: Kassai
Siófok: Rybansky - Mogyorósi (Kiss Zs. 82.), Nyári, Lengyel, Fejes - Haraszti, Eugene, Kecskés (Kanta Sz. 41.), Pál Sz. - Melczer (Fehér 76.) - Simon
Kecskemét: Antal (Németh G. 53.) - Koszó, Balogh B., Varga R., Forró - Savic, Cukic - Bori, Hegedűs (Tölgyesi 59.), Bertus (Máté 82.) - Lencse
Gólszerzők: Lencse (46., 11-esből), Bertus (68.)
Kiállítva: Lengyel (45.)

Diósgyőri VTK-Vasas 3-2 (3-2)
Miskolc, 6500 néző, V: Andó-Szabó
Diósgyőr: Rakaczki - Takács P., Nagy T., Vadász, Frizoni - Sekour, Abdouraman - Gallardo (Seydi 46.), Bacsa (Dobos 62.), Luque - Tisza
Vasas: Ilizi - Mileusnic (Reidan 78.), Tóth M., Kovács G. - Huszárik, Mehmedagic, Varga G., Tóth B. - Boda, Ferkó - Dajic
Gólszerzők: Bacsa (3., 17.), Tisza (27.), illetve Dajic (19.), Tóth B. (36.)

PMFC-Matias - Budapest Honvéd 3-4 (2-1)
Pécs, 1000 néző, V: Szabó Zs.
Pécs: Dibusz - Simonfalvi, Lantos, Goia, Kvekveskiri (Turi 86.) - Zeljkovic, Regedei (Nagy D. 71.), Paracki, Okoronkwo - Fröhlich (Andorka 60.), Bajzát
Honvéd: Kemenes - Lovric, Botis, Debreceni, Hidi (Hajdú N. 55.) - Tchami, Johnson, Németh N. (Faggyas 46.), Ivancsics, Vidovic (Horváth A. 69.) - Délczeg
Gólszerzők: Fröhlich (12.), Bajzát (23.), Okoronkwo (50.), illetve Tchami (1.), Ivancsics (49., 11-esből), Délczeg (51.), Faggyas (61.)