356.05
68088.24
2024. május 19. vasárnap Ivó, Milán

Ötgólos győzelemmel kezdte az évet az Inter

A jelek szerint átmentette jó decemberi formáját januárra is az olasz Internazionale. A Serie A első 2012-es játéknapján 5-0-ra legyőzte a Parmát. A nap másik találkozóján a Siena - óriási meglepetésre - 4-0-ra nyert a BL-indulást érő helyen álló Lazio ellen.

Javier Zanetti, az Inter csapatkapitánya azt "ígérte", 2012 a fekete-kékek éve lesz. Ha az első 90 percből lehet erre következtetni, igaza lehet. A csapat, s benne Diego Milito úgy játszott, mint a gyönyörű, 2010-es tavaszon.

Az argentin csatár két gólt is szerzett (13., 41. perc), a további találatokat Thiago Motta (18.), Pazzini (56.) és Faraoni (79.) érte el. Az Inter a győzelmével, s főleg a játékával alkalmasint ráijesztett a Milan híveire a jövő heti városi rangadó előtt.

A Siena 4-0-ra legyőzte az őszi szezonban idegenben még veretlen, s mindössze hat gólt kapó Laziót. Igaz, az eredmény alakulásában közre játszott két fura (túl szigorúan megítélt) büntető, valamint a római kapus, Bizzarri az első félidő végén kapott piros lapja is. A Lazio nem bírta el Libor Kozak, Cristian Brocchi, Abdullay Konko, Federico Marchetti, Francelino Matuzalem, Stefano Mauri és Stephen Makinwa hiányát.

Vége az extrém drágulásnak, erős nyári balatoni szezon jöhet

A munkaerőhiány enyhülésének és a vendéglátóipar magára találásának köszönhetően idén csak kisebb mértékű, 8-10 százalékos áremelkedés várható a Balatonnál. Járdi Roland, a vg.hu újságírója az InfoRádióban elmondta: kedvező hatással van az árszínvonalra az is, hogy négy évszakossá váltak a helyi szálláshelyek.
2024.05.21. kedd, 18:00