389.04
362.23
0
2024. május 8. szerda Mihály

180 perc alatt egyetlen gól sem született az NB I-ben

Két mérkőzést játszottak ma a labdarúgó NB I első "tavaszi" fordulójában, egyetlen gól sem született. A listavezető Debrecen a Fáy utcában, a döntetlen-specialista Kaposvár az Üllői úton játszott 0-0-s döntetlent.

Számos nagy helyzetet hagyott ki, és végül gól nélküli döntetlent játszott a Vasas otthonában az éllovas Debrecen. Lendületes mezőnyjátékkal, nagy küzdelemmel kezdődött a meccs, és a helyzetekre sem kellett sokáig várni. Eleinte a Vasasnak volt több nagy lehetősége, majd a Debrecen hagyott ki óriási ziccereket, tehát izgalmakban nem volt hiány, de gólt a szünetig egyik csapat sem szerzett.

A második játékrészben is rendkívül harcos mentalitással léptek pályára a csapatok, látszott, hogy a fővárosiak és a hajdúságiak egyaránt győzelemre játszanak. Továbbra is sok helyzetet láthattak a hősiesen fagyoskodó nézők, és mivel a játékosok egyre feszültebbek voltak, egyre több szabálytalanságot is. A DVSC ebben a félidőben is sok nagy lehetőséget hagyott kihasználatlanul, a Vasas a vége felé már leginkább a védekezésre koncentrált, de a végén két óriási lehetőséget is elpuskázott, így a találkozón nem esett gól.

A házigazda Ferencváros ugyan az 58. perctől kezdve emberelőnyben futballozott, mégis csak gól nélküli döntetlent játszott a Kaposvárral.

Az első félidő elég egyoldalú küzdelmet hozott: a Ferencváros szinte saját kapujához szegezte a kaposvári együttest, ám a vendégek hálóőre többször is bravúrral akadályozta meg a gólszerzésben a zöld-fehér támadókat. A Kaposvár gyakorlatilag csak egyszer lépte át veszélyesebben a felezővonalat, de ekkor Peric az első 45 perc legnagyobb lehetőségét puskázta el, igaz, kellett ehhez Jova kiváló védése is.

A fordulást követően nem sokkal ismét Peric került ziccerbe, de Sisa Tibor alakulatának házi gólkirálya újfent hibázott, ráadásul négy perccel később tovább sújtotta saját csapatát, ugyanis egy teljesen felesleges kezezést követően második sárga lapját is megkapta, így a kiállítás sorsára jutott.

Détári Lajos tanítványai ugyanakkor nem tudtak mit kezdeni az emberelőnnyel, így maradt a gól nélküli döntetlen. A Ferencváros egymást követő második hazai mérkőzésén játszott 0-0-át.VASAS-DEBRECEN 0-0
Illovszky Stadion, 1500 néző. Jv.: Szilasi
Vasas: Ilizi - Pranjic, Gáspár, Kovács I G., Casal - Mehmedagic, Farkas I B. - Hudson-Odoi, Bárányos (Beliczky, 71.), Dajic (Ferkó, 81.) - Simic (Bakos, 92.)
DVSC: Novakovic - Nagy Z., Simac, Mészáros, Korhut - Rezes (Yannick, 71.), Bódi (S. Nikolic, 63.), Varga J., Bouadla - Szakály P., Coulibaly

FERENCVÁROS-KAPOSVÁR 0-0
Albert Stadion, 2000 néző. Jv..: Németh
Ferencváros: Jova - Jovanovic (Tóth B., 78.), Balog, Klein, Junior - Hakola, Maróti (Lisztes, 46.), Józsi, Abdi (Zsivóczky, 71.) - Pölöskey, Somalia
Kaposvári Rákóczi: Hajdúch - Okuka, Bank, Graszl, Jánvári - Balázs (Jammeh, 76.), Hegedűs, Pedro, Bőle (Kulcsár K., 54.), Gujic (Alexeev, 89.) - Peric