395.27
365.64
65385.89

Női kosár Eb-selejtező: sima győzelem a finnek ellen

Megszerezte első győzelmét az Európa-bajnoki selejtezőben a női kosárlabda-válogatott, miután harmadik mérkőzésén 17 ponttal verte a finneket Szolnokon.

A montenegróiakkal szemben idehaza (76-65), majd a Bulgáriában (68-57) elszenvedett vereség után a magyarok remekül kezdtek az ugyancsak nyeretlen finnek ellen, és főként Bujdosónak köszönhetően a hatodik percben már tíz ponttal elhúztak (18-8). A folytatásban tovább nőtt az előny, Krivacsevics is belelendült, miközben a távolról gyengén célzó ellenfél sok labdát elszórt, így a félidőben 45-31 volt az állás.

Térfélcsere után az északiak 2 pontjára 12 érkezett hazai részről, és 20 pontos különbségnél (55-33) eldőlni látszott a mérkőzés. Székely Norbert tanítványai azonban a harmadik negyed végére elkényelmesedtek, így a rivális 11 pontra visszajött (59-48). Ennél közelebb azonban nem tudott a magyarokhoz kerülni a finn csapat, így a remekül lepattanózó válogatott a harmadik fordulóban megszerezte első sikerét.

Székely Norbert szövetségi kapitány: "Remélhetőleg átszakadt most valami gát a csapatban ezen az idegbajos mérkőzésen. Nem játszottunk jól, de talán most megindulhatunk felfelé. Bízom benne, hogy szerdán megszorongatjuk a törököket, és éles meccsre kényszerítjük a csoport egyik legjobb válogatottját."

Magyarország-Finnország 72-55 (25-17, 20-14, 14-17, 13-7)
Legjobb dobók: Krivacsevics 18, Nagy-Bujdosó 18, Fegyverneky 12, 11, Horti 10, illetve Pounds 14

Hatalmas naperőmű épül Tapolca mellett, kiderült néhány részlet

Tapolca mellett egy hatalmas, 60 MW beépített kapacitású, naperőmű épül, amelyet idén a második negyedévben helyeznek kereskedelmi üzembe, a beruházás 49-51 millió dollárba kerül – szúrta ki a Portfolio az amerikai értékpapírfelügyelethez (SEC) érkezett beadványban. A naperőművek magyarországi terjedéséről, a zöld áram termelési és elosztási kérdésekről is szó lesz a Portfolio április 11-i Vállalati Energiamenedzsment konferenciáján, további részletek itt érhetők el.