Infostart.hu
eur:
385.09
usd:
331.62
bux:
120679.89
2026. január 16. péntek Gusztáv

Február közepén újra pályán lehet a Hertha magyarja

Gyógyul hosszú sérüléséből Dárdai Pál, a Hertha BSC és a magyar válogatott labdarúgója.

A kiváló középpályás - aki immár tizenharmadik éve a Hertha játékosa, és a berlini szurkolók egyik legnagyobb kedvence - nagy örömmel nyugtázta, hogy a Bundesliga szombaton kezdődött tavaszi fordulójában a sereghajtó megszerezte hosszú idő óta első győzelmét, idegenben fektetve kétvállra a szintén gyengélkedő Hannovert (0-3).

"A csapat kifejezetten jól játszott, a három gólon kívül több veszélyes támadást is vezetett, a télen igazolt játékosok egytől-egyig nagy erősítést jelentettek - értékelt Dárdai, aki sérülése ellenére a társakkal tartott Hannoverbe. - Ha a következő két hazai meccsen újabb pontokat szerzünk, megkezdhetjük a felzárkózást. A jó start mindenesetre erőt és önbizalmat adhat, így a szezon végén legalább az osztályozókra elegendő helyezést érhetünk el. Minden máshoz már csoda, illetve nagy szerencse kell."

A berliniek magyarja hozzátette, hogy rendkívül lassan ugyan, de gyógyul a november óta tartó, makacs bokasérülése. Jövő hét elején már elkezdheti a labdás edzéseket, egy hétig még külön tréningezik, de azután már csatlakozhat a többiekhez.

"Ha minden rendben megy, három-négy hét múlva már ismét a pályán lehetek" - jelentette ki.

A pécsi származású labdarúgó vasárnap egyébként a magyar pavilon vendége volt Európa legnagyobb mezőgazdasági és élelmiszeripari vásárán, a Grüne Wochén (Zöld Hét). Magyarország a kiemelt vendég az idei eseményen, amely fő profilja mellett a kultúrára és az idegenforgalomra is nagy súlyt helyez.

A magyar szervezők szülővárosa és egyben az európai kulturális fővárosi szerepet betöltő Pécs, továbbá Magyarország népszerűsítése érdekében hívták meg a csaknem 5 milliós Berlinben ismert és megbecsült Dárdait, aki több mint egy órán keresztül autogramokat osztott, továbbá Pécsről - illetve a Hertha esélyeiről - tájékoztatta az érdeklődőket.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Trump nem Putyinban látja az ukrajnai béke fő akadályát, ukrán alakulatok estek egymásnak – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Trump nem Putyinban látja az ukrajnai béke fő akadályát, ukrán alakulatok estek egymásnak – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump a Reutersnek adott interjút, amelyben érdekes meglátásokat osztott meg az orosz-ukrán béketárgyalások jelenlegi helyzetéről. Súlyos ügyről számol be az Euromaidan Press nevű ukrán portál: egy rohamdandár katonái egyszerűen elrabolták egy területvédelmi alakulat tagjait és az orosz állások ellen küldték őket. A lap hangsúlyozza: az ügy világosan rámutat arra, hogy az ukrán haderőben egyre mélyebb krízis kezd kibontakozni a katonák hiánya miatt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×