394.24
369.95
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Az idény során először nyerte meg egymást követő két bajnoki mérkőzését a Ferencváros

Az idény során először nyerte meg egymást követő két bajnoki mérkőzését a Ferencváros. A Győr hétközi legyőzése után a zöld-fehérek ezúttal Pápán nyertek 1-0-ra. A labdarúgó NB I 14. fordulójának további eredményei: Zalaegerszeg-Vasas 4-1, Haladás-Nyíregyháza 2-0, Honvéd-Paks 1-1, Diósgyőr-Kaposvár 1-3, Kecskemét-MTK 2-5

A Ferencváros hétközi, Győr felett aratott sikere után Pápán is győzni tudott. Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta, egyik csapat sem tudott fölénybe kerülni, így reális volt a döntetlen állás. A folytatásban aktívabb volt a hazai csapat, ám a Ferencváros egy pontrúgás után megszerezte a vezetést. Ezután a Pápa még nagyobb lendülettel támadott, de csak kapufáig jutott, így végül a fővárosiak gyűjtötték be a három pontot. A szünetben csereként beállt Zulevs súlyos sérülést szenvedett a 60. percben, mentővel kellett kórházba szállítani. A pápaiak csapatorvosa szerint 15-20 centiméter hosszan megnyílt a lábszár izomzata, de azt reméli, törés nincs.

A Haladás hazai pályán kétgólos győzelmet aratott a Nyíregyháza felett. Az első 45 perc a hazaiaké volt, akik több gólt is rúghattak volna, ám a vendégek nagy szerencséjére csak egyszer találtak a kapuba, így az első félidőben nem dőlt el a mérkőzés. Fordulás után is fölényben játszott a Haladás, a hazaiak sorra alakították ki helyzeteiket, és a második góllal tulajdonképpen eldöntötték az összecsapást. A 72. percben ijesztő eseménynek lehettek szemtanúi a nézők: Simon Attila összerogyott a pályán, érkezett a mentő, a félig eszméletlen játékos infúziót kapott, majd elszállították. Simon a meccs során egy ütést kapott, de vállalta a folytatást, pedig a héten vírusos fertőzéssel küzdött. A játékost agyrázkódás gyanújával megfigyelésre kórházban tartják.

A Kaposvár két góllal nyert szombaton a Diósgyőr otthonában. A Kaposvár taktikus és átgondolt futballal rukkolt elő. Az első félidőben remekül kihasználta adódó lehetőségeit és teljesen megérdemelten jutott kétgólos előnyhöz. A szünet után a DVTK görcsösen erőlködött, helyzetet azonban nem tudott kialakítani és egy nagy kapushiba megpecsételte a hazaiak sorsát.

A Paks 1-1-es döntetlent ért el a Budapest Honvéd vendégeként. A mérkőzés nem sok helyzetet hozott, a csapatok igen enerváltan játszottak, igazán egyik gárda sem tudott mezőnyfölénybe kerülni, így igazságos pontosztozkodással zárult az összecsapás.

Az MTK gólzáporos mérkőzésen nyert Kecskemét. Az első félidőben az MTK irányította a játékot és megérdemelten szerzett háromgólos előnyt a lassan és körülményesen játszó hazaiak ellen. A második játékrészben a hazaiak egy ideig fölényben játszottak, de a védelmük megingásait az MTK csatárai gólokkal büntették, a kecskeméti alakulat pedig büntetőkből szépített. HALADÁS-NYÍREGYHÁZA 2-0 (1-0)
Szombathely, 2500 néző. Játékvezető: Németh Á.
Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth P. - Irhás, Simon Á. (Rajos, 62.), Molnár B., Rácz (Skriba, 67.) - Simon A. (Iszlai, 76.), Oross
Nyíregyháza: Vojinovic - Lakatos, Nánási, Mboussi, Varga K. - Batizi-Pócsi, Zabos (Dosso, 67.), Müller, Miskolczi (Minczér, 92.) - Homma (Pákolicz, 56.), Andorka
Gólok: 1-0 Simon Á. (19.), 2-0 Tóth P. (69.)

KECSKEMÉT-MTK 2-5 (0-3)
Kecskemét, 2000 néző. Játékvezető: Bognár
Kecskemét: Lazareanu - Schindler, Némedi, Gyagya, Farkas - Koncz, Litsingi, Alempijevic (Tölgyesi, 88.) - Csordás, Montvai (Veszelics, 83.), Yannick
MTK: Szántai - Vági, Balogh, Pintér, Hídvégi - Zsidai, Vadnai - Könyves (Pál, 60.), Szatmári, Gosztonyi (Pátkai, 88.) - Lencse (Molnár, 80.)
Gólok: 0-1 Zsidai (2.) 0-2 Könyves (15.), 0-3 Könyves (36.), 1-3 Némedi (55., 11-esből), 1-4 Gosztonyi (70.), 2-4 Némedi (73., 11-esből) 2-5 Lencse (80.)

ZALAEGERSZEG-VASAS 4-1 (1-1)
Zalaegerszeg, 2740 néző. Játékvezető: Szilasi
ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Bogunovics, Miljatovics, Máté P. - Sluka, Magasföldi (Todorovics, 58.), Kamber, Horváth A.(Schultz, 74.) - Pavicsevics (Balázs, 70.), Rudnevs
Vasas: Végh - Piller (Mundi, 69.), Gáspár, Mrdjanin, B. Tóth - Balog Zs., Bakos, Dobrics, Lázok - Remili, Divics (Kincses, 76.)
Gólok: 1-0 Magasföldi (5.), 1-1 Dobric (20.), 2-1 Rudnevs (46., 11-esből), 3-1 Rudnevs (73.), 4-1 Balázs (80.)

BP. HONVÉD-PAKS 1-1 (0-1)
Bozsik Stadion, 1000 néző. Játékvezető: Bede
Honvéd: Németh G. - Nagy Z. (Bajner, 60.), Vukmir, Benjamin, Hajdú - Takács Á., Horváth A., Macko (Hidi, 65.), Hrepka - Abass, Palásthy
Paks: Kovács A. - Horváth L., Éger, Szabó J., Gévai (Nikolov, 83.) - Heffler T., Böde, Lisztes (Zováth, 66.), Sipeki (Urbán, 72.) - Kiss T., Tököli
Gólok: 0-1 Kiss T. (20.), 1-1 Palásthy (67.)

DIÓSGYÕR-KAPOSVÁR 1-3 (0-2)
Miskolc, 2000 néző. Játékvezető: Berger
DVTK: Somodi - Bognár, Milicsics, Jeknics (Apostu, 46.), Vukadinovics - Takács, Búrány, Huszák, Ivancsics (Szabó V., 61.) - Balajti, Lippai
Kaposvár: Milinte - Grúz (Hegedűs, 46.), Petrók, Zahorecz - Maróti - Gujic, Balázs, Stanic (Böle 79.), Bogdán - Szepessy (Pest K. 59.), Nikolic
Gólok: 0-1 Nikolic (22.), 0-2 Nikolic (28.), 0-3 Nikolic (74.), 1-3 Huszák (90.)

LFC PÁPA-FERENCVÁROS 0-1 (0-0)
Pápa, 5000 néző. Játékvezető: Arany
Pápa: Szűcs - Nagy S., Farkas A., Tóth G., Rajnay - Varga G. (Zulevs, 46.; Granát, 62.), Gyömbér, Heffler - Bárányos - Bali, Orosz (Alex, 68.)
Ferencváros: Megyeri - Fülöp, Balog Z., Wolfe, Kulcsár - Lipcsei (Ashmore, 90.), Morison - Rósa (Lowton, 94.), Adnaan, Tóth B. (Fitos, 75.) - Ferenczi

16. Nyíregyh. 14 2 4 8 19-28 10

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője