Infostart.hu
eur:
382.01
usd:
325.1
bux:
125197.21
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Hamiltont kizárták, mégis Trulli a harmadik

Megfosztották a szezonnyitó Forma-1-es Ausztrál Nagydíjon elért harmadik helyétől az angol Lewis Hamiltont. A McLaren-Mercedes címvédőjét azért zárták ki utólag, mert a melbourne-i futam után történt meghallgatáson megtévesztette a sportfelügyelőket.

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) a hétvégi Malajziai Nagydíj helyszínén, Sepangban ismét meghallgatta a melbourne-i futam hajrájában történtekről Hamiltont, mert új bizonyítékok merültek fel az ügyben.

Az angol versenyző a biztonsási autós fázis alatt elment a kisodródott olasz Jarno Trulli (Toyota) mellett, majd visszaengedte a Toyota pilótáját maga elé.

A futam után az esetért a harmadikként célba érő Trullit 25 másodperces büntetéssel sújtották, így visszaesett a 12. helyre, Hamilton viszont előrelépett a harmadikra, és további nyolc versenyzőt könyveltek el eggyel jobb pozícióban.

A döntés után kielemezték a McLaren-Mercedes és a Toyota csapatrádiós beszélgetéseit, és a sportfelügyelők úgy ítélték meg, hogy négy nappal korábban Hamilton megtévesztően nyilatkozott a meghallgatáson. A határozat szerint a McLaren utasította versenyzőjét, hogy szabálytalan manőverre kényszerítse Trullit, Hamilton azonban azt állította, hogy nem kapott ilyen instrukciót. Trulli már a vasárnapi döntés után jelezte, hogy nem tehetett más, mint hogy megelőzze a szinte teljesen lelassuló McLarent.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×