368
66304.45
2024. április 24. szerda György

Drogba góllal és győzelemmel ünnepelte ötvenedik válogatottságát

Az elefántcsonparti válogatott harmadik csoportmérkőzését is megnyerte, így százszázalékos teljesítménnyel jutott be a negyeddöntőbe a Ghánában zajló labdarúgó Afrika Kupán.

Az együttes egyik legjobbja ezúttal is a Chelsea sztárja, Didier Drogba volt, aki góllal ünnepelte ötvenedik válogatottságát. A 29 éves támadó fantasztikus átlagot mondhat magáénak a nemzeti csapatban, hiszen eddigi 50 fellépésén ez volt a 32. találata, amely több mint 0,6 gól mérkőzésenként.

A csoport másik mérkőzésén a nigériai csapat ezúttal sem sziporkázott, mégis, John Obi Mikel és Yakubu Aiyegbeni találataival nyert Benin ellen és továbbjutott.

Eredmények:
Nigéria-Benin 2-0
Elefántcsontpart-Mali 3-0

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Elefántcsontpart 9 pont, 2. (és továbbjutott) Nigéria 4 (2-1), 3. Mali 4 (1-3), 4. Benin 0.

2024.04.24. szerda, 18:00