Infostart.hu
eur:
362.57
usd:
313.05
bux:
150430.71
2026. augusztus 14. péntek Marcell

McLaren uralom nyitott Monacóban

A tradícióknak megfelelően már a csütörtöki napon megkezdődött a Forma-1-es világbajnokság monacói hétvégéje. Az első szabadedzésen a világbajnoki címvédő Fernando Alonso volt a leggyorsabb, megelőzve csapattársát, Lewis Hamiltont. Az idei négy versenyből hármat nyerő Ferrarik az ötödik és nyolcadik helyen végeztek.

Az első szabadedzést meglehetősen aktívan kezdték a pilóták, ám egy-egy felvezető kör után mindenki visszakocogott a boxba. A nyüzsgésre jellemző, hogy 10 perc elteltével már csak a két Williams és a két Ferrari nem gördült pályára.

Az első mért körre így is több, mint negyed órát kellett várni. Ekkor Jarno Trulli a Toyotával állított fel egy 1:23,999-es alapidőt, majd azt folyamatosan gyorsulva 1:20,215-re javította. Lewis Hamilton is letette névjegyét Monacóban: egy 1:19,258-as körrel átvette a vezetést, majd 1:18,686-ra javította a legjobb időt.

Ralf Schumacher csapattársát megelőzve feljött a második helyre, Fernando Alonso pedig 1:20,191-es nyitókörrel a harmadik pozícióba került.

Christian Albers alatt megállt a Spyker, így az autó kiemeléséig az edzést megszakították. Ekkor már csak a két Ferrari nem volt kint a pályán. Az újraindítás után így elsők között jöttek ki a pályára.

Presztizscsaták

Felipe Massa első mért köre a hetedik helyre volt elég, Kimi Raikkonen a 12-dik idővel rendelkezett. A BMW-s Robert Kubica a második helyre jött fel, míg Massa második mért körével már a második helyen állt, Raikkonen pedig a negyedik leggyorsabb volt.

Fél óra elteltével az élen Hamilton, Massa, Fisichella, Kubica, Raikkonen sorrendben álltak a versenyzők. Felipe Massa következő körével átvette a vezetést (1:18,537).

Hamilton azonban visszaállt az élre (1:17,601), Alonso a harmadik helyre jött fel. Kubica sem hagyta magát: a világbajnokot megelőzve ismét a harmadik helyre került. Alonso javított, feljött a második helyre.

A sorrend ekkor Hamilton, Alonso, Massa, Raikkonen, Kubica, Fisichella volt. Egy másodpercen belül csak az első négy pilóta állt. Az edzés felénél a pálya kissé elcsendesült, csak Jenson Button rótta a köröket magányosan.

A pihenő után Massa feljött a második helyre, majd Alonso 1:16,973-as idővel az élre állt. Raikkonen csapattársát megelőzve a harmadik időt autózta, így a sorrend az élen egy óra elteltével Alonso, Hamilton, Raikkonen, Massára változott.

A BMW-s Nick Heidfeld a Ferrarikat megelőzve felzárkózott a harmadik helyre, közvetlenül a két McLare-Mercedes mögé.

Az utolsó percekben aztán felgyorsultak az események: Fisichella feljött a negyedik helyre, ám a gyors kör után a Renault is megadta magát, majd Webber Williamse is lerobbant. Így az első szabadedzés végeredménye: Alonso, Hamilton, Heidfeld, Fisichella, Raikkonen, Webber, Rosberg, Massa lett.

Címlapról ajánljuk
Vitézy Dávid: itt a véghajrá az EU-pénzek ügyében, a projektek fele már teljesült
frissülő cikk

Vitézy Dávid: itt a véghajrá az EU-pénzek ügyében, a projektek fele már teljesült

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter tartja a kormányzati tájékoztatót, mivel Magyar Péter miniszterelnök Pakson van. Mind a 124 mérföldkövet teljesíti Magyarország. Szélerőműves pályázat indul, kijelölték, hova lehet ilyeneket építeni. Elveszi a kormány az MKIF-től az egyik autópálya-szakasz üzemeltetését. Felfüggesztették számos kiemelt beruházás engedélyét.

„Isten kezében vagyunk” – magyar idegenvezető a horvátországi erdőtűz közvetlen közeléből

Az ország történetének legsúlyosabb erdőtüze pusztít Horvátországban. A térségből ezer helyi lakost és turistát menekítettek ki, köztük 58 magyart, 36 ember megsérült, heten életveszélyes állapotban vannak. 45 magyart egy sportcsarnokban helyeztek el. Drámai helyszíni beszámoló.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 14. 11:44
×
×