Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Nézegessen videókat a futball legzseniálisabb ifjú reménységeiről!

Már nem Cristiano Ronaldo a legtehetségesebb fiatal portugál csillagjelölt. A kitétel alighanem mellbe vágja a Manchester United ifjú csillagáért rajongókat - pedig csak arra utal, hogy a 22 éves világklasszis már befutott csillagnak számít. Felipe Scolari, a portugálok brazil szövetségi kapitánya Ronaldo mellett három további szenzációs fiatalt is bevetett a belgák elleni Eb-selejtezőn: Quaresmát, Moutinhót és Nanit.

Az ifjú trió közös jellemzője, hogy mindannyian a lisszaboni Sporting az Európában nem eléggé értékelt, a szakemberek által azonban nagyon is számon tartott futballiskolájában nevelkedtek. Mint például, a közelmúlt portugál válogatott messzeföldön híres csillagai közül Luis Figo, Simão Sabrosa, Hugo Viana és Cristiano Ronaldo.

Quaresma, azaz Ricardo Andrade Quaresma Bernardo "már" 23 éves. Tizenhét évesen már a B csapatban játszott, aztán Bölöni László edzősége idején bekerült az A csapatba. A 2002-2003-as szezonban már alapember volt, talán éppen miatta nem játszatta túl sokat Bölöni az akkor még inkább gyerekember Cristiano Ronaldót.


2003 nyarán mindketten külföldre szerződtek: Ronaldo Manchesterbe, Quaresma Barcelonába. A Barçánál azonban nem váltotta be a reményeket, sőt Frank Rijkaarddal kifejezetten rossz viszonyba került. Azt mondja, ameddig a holland a katalánok edzője, nem hajlandó visszatérni a Nou Campba.

Pedig a képességei alapján helye lenne a csapatban: remekül játszik hétről hétre a Portóban. 2004 óta a kék-fehérek játékosa, szűk egy évvel ezelőtt megválasztották az év játékosának Portugáliában. Scolari - elsősorban a játékos nehéz természete miatt - mellőzte Quaresmát a világbajnoki keretből, ám azóta a szélső olyan jól futballozik, hogy vétek lenne kihagyni. A belgáknak szombaton a mérkőzés legszebb gólját lőtte!

João Filipe Iria Santos Moutinho még csak szeptemberben töltötte be a 20. életévét, de tízmillió klubja, a Sporting eurónál kevesebbért aligha mondana le róla. Sportolók családjából származik. Édesanyja sprinter, édesapja, miként bátyja és unokatestvére futballista volt.

A Romárióhoz hasonlóan Baixinhónak (Kicsinek) becézett srác 2005 januárjában mutatkozott be a portugál élvonalban, s nem egészen öt hónappal később már az UEFA-kupa döntőjében játszhatott a Sportinggal.

Újabb, közel féléves periódus eltelte után már A válogatott játékosnak mondhatta magát - igaz, aztán Felipe Scolari a világbajnokságra már nem vitte el. A mostani Eb-selejtezőkön ellenben már számol vele.

Moutinhót első idénye végén megválasztották a SuperLiga, a portugál élvonal legkiválóbb újoncának, s egyben a legjobb középpályásnak. Állítólag Cristiano Ronaldo távozása óta nem volt az "oroszlánoknak" olyan népszerű futballistája, mint ő.

A "fiatal oroszlánok" nevű ultracsoport még dalt is fabrikált róla, amely valahogy így szól: "Ele é o 28, ele é Baixinho, João Moutinho, João Moutinho" (Õ a 28-as, ő a Kicsi... João Moutinho, João Moutinho.)

A három ifjúból Nani, azaz Luis Carlos Almeida da Cunha a legfiatalabb - s talán legvirtuózabb technikájú. Mindössze húszéves múlt november 17-én, a mostani a második idénye a Sporting első csapatában.

Családja a Zöld-foki szigetekről származik, de ő már Amadorában, az anyaországban született. Mindkét szélen bevethető, gólerős szélsőcsatár, akit az Inter és a Manchester United is meg akar már a nyáron szerezni.

A Sporting elnöke, Soares Franco 20 millió euróban szabta meg az árát - ez több mint a másfélszerese Cristiano Ronaldo hajdani vételárának. Ki fogják érte fizetni.

Akár a Man United, amelynek vezetőit Cristiano Ronaldo is bíztatja: "Nani sokkal jobb, mint én voltam." Ha már ő ezt mondja valakiről...

Címlapról ajánljuk
Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

2024-ben próbált hadiállapotot bevezetni, de az alkotmányos reflexek működtek, sőt egy előre hozott választáson Jun Szogjol minden hatalmát elvesztette, így elsőre szigorúnak látszó ítélet vár rá. Három rettenetes út állhat előtte, de csak európai szemmel, a dél-koreai történelem ugyanis más mintázatokat mutat. Nagy Angelina, a Magyar Külügyi Intézet kutatója az InfoRádióban magyarázta el a részleteket.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×