Infostart.hu
eur:
362.18
usd:
310.69
bux:
150755.02
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

Kikapott a Chelsea és a Juventus

Ismét nem úszta meg kiállítás és vereség nélkül a Barcelona elleni párharc első meccsét a Chelsea a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A Juventus fordulatos meccsen veszített, az Inter ugyanakkor kétgólos hátrányból egyenlített.

Chelsea-Barcelona 1-2

Küzdelmes, de meglehetősen unalmas mezőnyjátékkal telt a szuperrangadónak kikiáltott londoni meccs első félideje. Helyzetbe csak a legritkább esetben kerültek a csapatok, komolyabb izgalmakat inkább csak Del Horno kiállítása hozott. A Chelsea spanyol védője a 37. percben kapott piros lapot, miután hatalmas lendülettel felöklelte az argentin Messit.

A Barcelona sokáig nem tudott mit kezdeni az emberelőnyével, sőt, a második félidőt José Mourinho vezetőedző együttese kezdte lendületesebben. A Chelsea az 59. percben a vezetést is megszerezte, bár ehhez kellett Motta is, akiről a saját kapujába pattant a labda.

A katalánok játéka Larsson beállításával vált aktívabbá, a Barca sorra dolgozta ki helyzeteit, és érezni lehetett, hogy ezt a nyomást nem sokáig bírják Carvalhóék. A Barcelona Terry öngóljával egyenlített a 71. percben, de a Chelsea csapatkapitányára még véletlenül sem haragudhatnak a társak és a szurkolók, hiszen többször is utolsó emberként mentett.

A vereséget nem kerülhette el az angol bajnok, alig tíz perc múlva Marquez beívelése után Eto'o tanári fejesgóllal állította be a végeredményt. A visszavágón pokoli nehéz feladat vár a londoniakra. A Barcelona pályáján legutóbb az Atletico Madrid 3-1-re nyert, ez az eredmény a Chelsea-nek is elég lenne a nyolc közé jutáshoz.

A londoni együttes az előző szezonban is hasonlóan járt a Barcelona elleni odavágón: akkor is emberhátrányban fejezte be a szintén 2-1-re elveszített meccset. Lényeges különbség ugyanakkor, hogy 2005-ben Spanyolországban rendezték az első találkozót.

Werder Bremen-Juventus 3-2

Minden statisztikai mutató a házigazdák jelentős fölényét jelezte, kis híján mégis kikaptak a németek. A Werder Bremen a 39. percben Schulz góljával ugyan megszerezte a vezetést, de a Juventus - két klasszisa, Nedved és Trezeguet egy-egy találatával - a hajrára fordított.

A hazai nézők még javában azon bosszankodhattak, hogy az olasz sztárcsapat visszafogottabb játéka ellenére előnnyel utazhat haza Torinóba, amikor Borowski a 87. percben egyenlített, a lefújás előtt nem sokkal pedig Micoud a győztes gólt is megszerezte.

A Werder Bremen az idei szezonban rendre gólgazdag meccseket játszik, más kérdés, hogy még a 3-2-es siker után is a Juventus tekinthető a párharc esélyesének.

Rangers-Villarreal 2-2

Kétszer is vezetést szerzett a spanyol gárda, de a házigazdák nem hagyták magukat, így döntetlennel utazhatnak a visszavágóra. Igaz, a hajrához közeledve csak Pena furcsa öngóljával egalizált a Rangers.

Ajax-Inter 2-2

A holland gárda a 20. percben már 2-0-ra vezetett, de az Inter nyomását a második félidőben nem vészelte át. A párharc visszavágóját - a másik három meccsel ellentétben - nem március 7-én, hanem egy héttel később rendezik.

Címlapról ajánljuk
Két magyar is eltűnt Nepálban

Két magyar is eltűnt Nepálban

Súlyos áradások pusztítottak Nepál himalájai határvidékén, legalább 157 halálos áldozatot követelve, miközben több mint 380 ember hollétéről nem tudnak. Az eltűntek között két magyar állampolgárt is hivatalosan regisztráltak, és nem kizárt, hogy további magyarok is érintettek lehetnek. A magyar Külügyminisztérium és az újdelhi nagykövetség a nepáli hatóságokkal együttműködve követi az eseményeket, a kutató-mentő munkálatok nagy erőkkel zajlanak - közölte a tárca.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×