393.84
367.8
0

Újra nyertek a magyar lányok Szentpétervárott

A magyar női kézilabda-válogatott 37-30-ra nyert Hollandia ellen a szentpétervári világbajnokságon. A magyarok ezzel bejutottak az elődöntőbe, ahol biztosította helyét Románia, Dánia és Oroszország is.

Remekül kezdett a magyar csapat, a hollandok viszont sokáig nem tudtak mit kezdeni az egész tornán világklasszishoz méltóan védő Pálinger Katalinnal.

Az első félidő közepén már 14-5-re is vezetett a magyar együttes, ezután viszont magához tért az ellenfél, és emberelőnyeit jól kihasználva három-négy gólra felzárkózott.

A magyar csapat 21-16-os előnnyel várhatta a második félidőt, de a hollandok a hajráig sikeresen faragtak hátrányukból. Az utolsó 10 percben ismét nagy fölénybe kerültek Tóth Tímeáék, és végül 7 góllal nyertek.

Hét gólt szerzett Mehlmann Ibolya és Görbicz Anita is.

A magyar válogatott csütörtökön 17 órakor a házigazda oroszokkal találkozik, a tét a csoportelsőség.

{{keretes_cim}}

I. csoport:
1. Magyarország 8 pont (126-103), 2. Oroszország 8 (121-99) - mindkét csapat biztos elődöntős
------------
3. Dél-Korea 4, 4. Hollandia 3, 5. Norvégia 1, 6. Horvátország 0.

II. csoport:
1. Románia 8, 2. Dánia 7 - mindkét csapat biztos elődöntős
-------------
3. Németország 4, 4. Ukrajna 3, 5. Brazília 2, 6. Franciaország 0.

Annyi Szoboszlai Dominik álmainak

Az Everton hazai pályán 2-0-ra verte városi riválisát, a Szoboszlai Dominikkel felálló Liverpool FC-t az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójából szerdára halasztott mérkőzésen.