eur:
406.46
usd:
357.01
bux:
91147.31
2025. április 24. csütörtök György
Taylor Swift amerikai énekesnő érkezik a Time 100 gálára New Yorkban 2019. április 23-án. Az estélyt a Time magazin a világ 100 legbefolyásosabb emberét bemutató válogatásának tiszteletére rendezték.
Nyitókép: MTI/EPA/Justin Lane

Taylor Swift új rekordja

Az amerikai énekes beállította Whitney Houston csúcsát, miután már 46 héten vezette valamelyik lemeze a Billboard 200 listáját.

Swift idén kiadott, Folklore című albuma hatodik hete áll a Billboard-lista első helyén. Korábbi lemezei közül a 2008-as Fearless és a 2014-es 1989 című volt a legsikeresebb tizenegy-tizenegy listavezető héttel, de több hetet töltött a csúcson a 2010-es Speak Now, a 2012-es Red, a 2017-es Reputation és a 2019-es Lover is.

A Folklore sikere négy éve nem látott sorozat a Billboard 200 történetében, hiszen legutóbb 2016-ban fordult elő, hogy egy előadó legalább hat hétig vezette volna a listát - akkor Drake Views című albuma tizenhárom héten át volt a topon.

A Billboard 200 abszolút rekordját a Beatles tartja, amely 132 héten át volt listavezető valamelyik albumával. Swift most már bizonyos szempontból a Beatlesszel is versenyre kel, hiszen más előadó nem mondhatja el magáról a pop történetében, hogy legalább hat héten át listavezető volt a lemezével.

Taylor Swift és a Folklore mögött a friss Billboard 200 albumlistán Pop Smoke Shoot című lemeze a második, Juice WRLD Legends Never Die-ja pedig a harmadik helyen áll. Negyedikként debütál a Metallica új anyagával, a szimfonikus zenekarral rögzített S&M2-vel, az ötödik helyen pedig Katy Perry Smile című albuma áll.

Címlapról ajánljuk

Donald Trump most az orosz elnöknek üzent: „Állj le!”

Megszakította dél-afrikai látogatását csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt követően, hogy nagyszabású orosz támadás érte Kijevet, amelyben kilencen meghaltak, mintegy hetvenen megsebesültek. Előzőleg Donald Trump amerikai elnök, majd a Kreml is őt nevezte meg az ukrajnai békekötés fő akadályaként. Mindeközben a britek is javaslattal álltak elő.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.25. péntek, 18:00
Böjte Csaba
ferences rendi szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetője
Újra lendületben az amerikai tőzsdék, élen a tech papírokkal

Újra lendületben az amerikai tőzsdék, élen a tech papírokkal

A tőzsdéken rossz hangulatban indult ma a kereskedés, miután Kína ma élesen bírálta az Egyesült Államokat, és kizárta a kereskedelmi tárgyalások megindulását, amíg Washington nem törli el az egyoldalú vámokat. Az európai indexek esésekkel nyitottak, bár a nap során elkezdték ledolgozni a mínuszokat. Az amerikai tőzsdék vegyes mozgásokkal kezdtek, de hamar megérkezett a felpattanás a technológiai szektor vezetésével. Közben beindult a negyedéves vállalati jelentési szezon is, amit a vámháború hatásai miatt kiemelt figyelemmel követnek a befektetők. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. április 24. 15:57
×
×
×
×