Infostart.hu
eur:
384.4
usd:
327.18
bux:
109506.37
2025. december 15. hétfő Valér

Fischer Iván elhagyja Berlint

Fischer Iván, a berlini Konzerthausorchester vezető karmestere nem hosszabbítja meg 2018-ban lejáró szerződését, így távozik a zenekar éléről.

Tiszteletbeli karmesterként azonban szezononként további négy programban közreműködik - közölte kedden a zenekar.

Fischer Iván döntését azzal indokolta, hogy csökkenteni szeretné karmesteri tevékenységét, hogy több időt szentelhessen a zeneszerzésnek. "A zenekar azon kevesek közé tartozik, akiket zenei családomnak tartok, és akikkel terveim szerint rendszeresen koncertezni fogok" - mondta a karmester.

Sebastian Nordmann intendáns szerint Fischer Iván nyitotta meg a berlini intézményt az új programok számára és neki köszönhetően a zenekar remek állapotban van. Mint mondta, bízik abban, hogy megfelelő, érdekes utódot sikerül találni.

A magyar karmester 2012 augusztusa óta áll a Konzerthaus zenekarának élén. Fischer Iván 1983-ban alapította a Budapesti Fesztiválzenekart, amelynek ma is zenei igazgatója.

A Konzerthausorchestert 1952-ben alapították Berlini Szimfónia Zenekarként, 2006-ban kapta mai nevét.

Címlapról ajánljuk
MÁV: új kedvezmények, új menetrend – minden, amit tudni kell

MÁV: új kedvezmények, új menetrend – minden, amit tudni kell

Életbe lépett a MÁV-csoport 2025/2026-os menetrendje, december közepétől vásárolható az éves ország- és vármegyebérlet az új MÁVPlusz alkalmazásban, az applikáción keresztül péntektől mindenki számára elérhető a 15 százalékos okoskedvezmény a jegyekre.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.16. kedd, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×