Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf

Kezdődik Pécs nyárbúcsúztató családi fesztiválja

Száznál is több programmal várják a családokat a Zsolnay Örökségkezelő (ZSÖK) nyárbúcsúztató ingyenes fesztiválján, amelyet augusztus 21. és 23. között tartanak a pécsi Zsolnay Kulturális Negyedben.

A negyedik alkalommal sorra kerülő Szamárfül fesztiválra a negyed öthektáros területe játszóházzá válik és minden korosztály számára tartalmas kikapcsolódást kínál - írta az örökségkezelő az MTI-hez eljuttatott tájékoztató anyagában.

Kiemelték: a háromnapos rendezvényen közkedvelt és ismert zenészek, gyerekzenészek lépnek fel: koncertet ad Bognár Szilvi, a Kolompos Zenekar és Palya Bea. "A színházi programok sorát a Bóbita Bábszínház, a Bohócok a Láthatáron Csoport, a Csodamalom Bábszínház, a Kabóca Bábszínház, a MárkusZínház, Nektár Színház, a Vojtina Bábszínház előadásai erősítik" - tették hozzá.

Kitértek rá, hogy a PR-Evolution Dance Company a tánc nyelvén meséli el a gyerekeknek a Lúdanyó meséi című történetet, esténként pedig Bogárdi Aliz Esti mese című foglalkozásai zárják a napot.

"A legbátrabb gyerekek a Nagy Éjszakai Pizsamás Varázsúton is részt vehetnek, amelyet a negyed zegzugaiban rendeznek a szervezők - írták, majd hozzáfűzték, a gyerekek pizsamába öltözve, mécsesekkel felszerelkezve Márta István ügyvezető és csapatának vezetésével járják be a komplexum izgalmas zugait mesével, énekkel kísérve.

A szervezők jelezték, hogy az érdeklődők számos foglalkozáson tehetik próbára ügyességüket: az ÁkomBÁBOM műhelyben kedves és szerethető figurák készülnek textíliából, gombokból, szalagokból, vagy akár fél pár zokniból, a Mesegyárban a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának hallgatói mesét kreálnak a gyerekekkel, a Bendegúz Gyermekzugban félszáz fejlesztő- és társasjátékkal játszhatnak.

Emellett lesz képregényrajzoló műhely, könyvjelzőkészítés, ökojátszóház, varrósarok, állatsimogató, a Cellux Csoport művészeti programjain pedig a gyerekek felnőttekkel együtt gondolkodhatnak a világ fontos kérdéseiről, például arról, miként hasznosíthatók a környezetünkben feleslegesnek vélt dolgok - tették hozzá.

A ZSÖK felhívta a figyelmet arra, hogy a Kincses Piacra bárki elhozhatja megunt, elfelejtett játékait, a Várostörténeti Múzeum Padlás foglalkozásai a múltba repítik a vállalkozó kedvű gyerekeket, a Tűzmadarak Zsonglőrcsoport játszóházában kicsik és nagyok egyaránt tesztelhetik, mennyire jó a reflexük, mennyire kitartóak, milyen az egyensúlyérzékük.

A gyermekeknek nyílt aszfaltrajzversenyt is hirdetünk: a krétát mi biztosítjuk, a versenyzők az idei nyaruk legkedvesebb emlékét festhetik meg a Pirogránit udvaron - írta az örökségkezelő.

A szervezők közölték, a fesztivál több sportprogramnak is helyet biztosít. A PTE-PEAC Vívószakosztályának köszönhetően kipróbálható a vívás, ezen kívül lesz falmászás, ballancebike, rodeó bika és pedálos Moszkvics verseny is.

A ZSÖK utalt rá, hogy a Szamárfül az elmúlt években az ország egyik legnagyobb családi fesztiváljává nőtte ki magát, tavaly mintegy 15 ezer látogatója volt.

Címlapról ajánljuk

Óriásberuházást jelentett be Kapitány István

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti – közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Esett a Nasdaq, megint nyomás alatt a chipgyártók

Esett a Nasdaq, megint nyomás alatt a chipgyártók

Péntek reggelre bizonytalan hangulat alakult ki a tőzsdéken, miután a közel-keleti konfliktus eszkalációja egy ponton 100 dollár fölé hajtotta a Brent árfolyamát, ismét felerősítve az inflációs és kamatemelési félelmeket. A helyzetet Donald Trump új vámintézkedései is rontották, miközben a vállalati fronton sorra érkeznek a gyorsjelentések. Napközben azonban javul a hangulat, Európában részben az olajár napközbeni korrekciójának köszönhetően pozitív volt a kép, a magyar tőzsdén pedig a BUX és a Mol is történelmi csúcsra ment. Az amerikai indexeket azonban ma is lehúzzák a chipgyártók.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×