Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 7. péntek Ibolya

Napozz Holddal: mozivásznon a Kispál-búcsú

Napozz Holddal címmel november 24-én, egyetlen alkalommal mutatják be a mozikban a Kispál és a Borz idei búcsúkoncertjét megörökítő filmet. Az alkotást, amelyet országszerte huszonöt helyszínen vetítik majd, Budapesten a Művész, a Corvin, a West Balkán, a Toldi és az Odeon tűzi műsorára.

A Napozz Holddal mozis hozzáállással készült dokumentumfilm, mivel egyszeri és megismételhetetlen eseményt mutat be, és koncertfilmnek is nevezhető, hiszen az az esemény a Kispál és a Borz utolsó fellépése - mondta az InfoRádiónak a rendező, Merényi Dávid.

A filmet tizenhat darab tükörreflexes fényképezőgéppel vették fel, a videórögzítő funkció használatával. Merényi Dávid megjegyezte: bár a gépet nem erre találták ki, ezt a technikát Nyugaton már alkalmazzák egy ideje filmek, sorozatok készítésére.

A rendező felidézte: tavasszal, a rádióból értesült arról, hogy a Kispál és a Borz augusztusban, a Sziget fesztiválon elbúcsúzik a közönségtől. "Azonnal felhívtam telefonon Lovasi Andrást, hogy filmet akarok csinálni a témáról, mégpedig ezzel a különleges módszerrel. Júliusban kezdtünk forgatni, és a végére összesen 156 óra nyersanyag lett. Olyan mozit akartam, amely méltó egy kultikus zenekar 23 éves pályafutásához" - fogalmazott Merényi Dávid.

A Napozz Holddalt november 24-én mutatja be több budapesti és vidéki mozi, ugyanabban az időpontban. A forgalmazó három-ötezer érdeklődőre számít. A vetítésekre csütörtöktől egységesen 3000 forintért lehet jegyet váltani, ezért az összegért a látogatók megkapják a film dupla DVD-kiadását is.

A vetítés különlegessége, hogy a zenekar a központi helyszínről élőben jelentkezik be, hogy üdvözölje a közönséget, ezt pedig az összes moziban közvetítik majd.

Hanganyag: Oláh András

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

A napokban nemcsak a magas hőmérséklet visel meg minket, de Budapesten és az ország számos pontján emelkedni kezd a talajközeli ózon koncentrációjának szintje is – derül ki a Másfélfok írásából. Varga Judit, a HungaroMet levegőminőség-védelemmel foglalkozó munkatársa az InfoRádióban elmondta, a magas ózonszint irritálhatja a légutakat és a szemet, csökkentheti a tüdőfunkciót, valamint súlyosbíthatja a meglévő légzőszervi betegségeket és asztmás tüneteket.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Emelkedtek az európai tőzsdék a mai kereskedésben, a délután megjelent amerikai munkaerőpiaci jelentés pedig új lendületet adott a piacoknak. Júliusban 23 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban a várt 80 ezres növekedés helyett, ráadásul az előző két hónap adatát összesen 103 ezerrel lefelé módosították. A számok után esnek az amerikai kötvényhozamok, a Wall Street indexei pedig emelkedtek, mivel mérséklődtek a szeptemberi Fed-kamatemeléshez fűződő várakozások. Közben itthon is voltak események, a Mol és a Richter is hajnalban tette közzé negyedéves számait - előbbi árfolyama a jelentést követően történelmi csúcsra ment.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×