Infostart.hu
eur:
389.33
usd:
337.83
bux:
122750.29
2026. március 17. kedd Gertrúd, Patrik

Punk, sanzon és fülledt erotika: Budapesten koncertezik a Nouvelle Vague

A francia Nouvelle Vague a nyolcvanas évek poszt-punk hullámának legnagyobb slágereit adja elő francia sanzonként, karibi dzsesszként, latinos bossa novaként átdolgozva. Az áthallásos szövegekről és énekesnői érzéki előadásmódjáról is ismert csapat vasárnap este az A38-on koncertezik.

Kozlov Sándor, az A38 programszervezője az InfoRádiónak elmondta: a zenekar a kilencvenes évek végén alakult, két producer, Marc Collin és Olivier Libaux hozta létre. Az ő ötletük volt, hogy alakítsanak egy olyan bandát, ami a 80-as évek poszt-punk korszakának legendás slágereit dolgozza fel.

Így hallhatjuk Billy Idol, a Joy Division, a Dead Kennedy's vagy a Depeche Mode legismertebb dalait francia sanzonként, karibi dzsesszként, latinos bossa novaként előadva. Ugyanakkor a korábban már több hazai fesztiválon is nagy sikerrel fellépett zenekar koncertjeit jellemzi egy különös, fülledt hangulat is, elsősorban az énekesnők érzéki előadásmódjának és az áthallásos szövegeknek köszönhetően.

A Nouvelle Vague első lemeze 2004-ben jelent meg Európában, és egy évvel később az Egyesült Államokban, amit hatalmas siker és világra szóló turnézás követett; a lemezből pár hónap alatt több mint kétszázezer példány fogyott. Második albumuk, a Bande a Part 2006-ban jött ki, tavaly előtt pedig kiadták Late Night Tales című, eddigi utolsó nagylemezüket.

Kozlov Sándor szerint vasárnap este előreláthatólag a három lemez dalainak vegyes programja lesz hallható. Várhatóak új számok is, de inkább az utolsó két lemez anyaga jelenti majd a koncert alapját.

Hanganyag: Oláh András

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Nacsa Lőrinc: olyan partnerekre van szükségünk, akiknek érdeke Magyarország sikeressége

Nacsa Lőrinc: olyan partnerekre van szükségünk, akiknek érdeke Magyarország sikeressége

A választásig hátralévő időben sorozatot indítottunk az InfoRádióban, hogy a kutatások szerint a parlamenti bejutásra esélyes pártok szakpolitikusait a belpolitikai kérdések mellett a gazdasági terveikről és a külpolitikai megfontolásaikról is kérdezzük. A Fidesz-KDNP, a DK és a Mi Hazánk elfogadta a meghívást, a Tisza Párt nem kívánt élni a lehetőséggel. Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára, a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselője a pártszövetség külpolitikájáról beszélt az Aréna című műsorban.

Orbán Viktor: Zelenszkij úr, ha nincs olaj, nincs pénz!

A miniszterelnök szerint, ha Ukrajna meg akarja kapni a 90 milliárd eurós hitelt Brüsszelből, akkor meg kell nyissa a Barátság kőolajvezetéket.
inforadio
ARÉNA
2026.03.17. kedd, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Rekordok és új kihívások a magyar biztosítóknál: a Portfolio konferenciáján kiderült, mi vár a piacra

Rekordok és új kihívások a magyar biztosítóknál: a Portfolio konferenciáján kiderült, mi vár a piacra

Kedden rendezte meg az év egyik legfontosabb biztosítási szakmai eseményét, a Biztosítás 2026 konferenciát a Portfolio. A tavalyi évet 1962 milliárd forintos díjbevétellel és 115 milliárd forintos nyereséggel zárta a szektor az MNB adatai szerint, előbbi 15,7%-os növekedést jelent, utóbbi pedig közel két és félszerese az egy évvel korábbinak, és most először lépte át a százmilliárd forintos szintet. Az alapok megvoltak tehát ahhoz, hogy jó hangulatban teljen a konferencia, ugyanakkor az üzleti lehetőségek mellett olyan kihívásokról is sok szó esett, mint a szabályozás, a költséges AI-transzformáció vagy az ügyfelek változó elvárásai. A rendezvényen elhangzott előadásokról és kerekasztal-beszélgetésekről ebben a cikkünkben számoltunk be.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×