Infostart.hu
eur:
377.98
usd:
317.81
bux:
129949.72
2026. február 10. kedd Elvira
Nyitókép: Cavan Images/Getty Images

Egymás után kapták a pokolgépes fenyegetést a repterek

Kénytelenek voltak felfüggeszteni a légi forgalmat a kanadai hatóságok csütörtökön az ország nagy részén, miután a reggeli órákban pokolgépes merényletekkel fenyegették meg az ottawai, a montreali, az edmontoni, a winnipegi, a calgaryi és a vancouveri repülőtereket.

A Nav Canada kanadai légiközlekedési hatóság közleményben tudatta, hogy a fenyegetések miatt több létesítményt ki kellett üríteni, és fel kellett függeszteni a forgalmat az érintett repülőtereken.

A hatóság közleménye szerint a személyzet és az érintett helyiségek biztonságban vannak, az érintett repülőterek átmenetileg felfüggesztették a földi kiszolgálást.

Röviddel a forgalom felfüggesztésére vonatkozó bejelentés után a Nav Canada közölte, hogy „a szolgáltatás fokozatosan helyreáll”, de figyelmeztette az utasokat a járatok késésére.

Kanada legnagyobb és Észak-Amerika egyik legforgalmasabb repülőterén, a torontói Pearsonon nem volt bombariadó.

A pokolgépes fenyegetések ügyében megindult a rendőrségi vizsgálat.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: újra történelmet írt Japán első női kormányfője, szüksége is van a szupererős többségre

Szakértő: újra történelmet írt Japán első női kormányfője, szüksége is van a szupererős többségre

Takaicsi Szanae miniszterelnök, aki októberben lett kormányfő, jó ütemérzékkel írta ki mostanra az előrehozott voksolást. Azért volt rá szükség, hogy többséget kapjon az alsóházban, mert fontos fiskális, gazdaságpolitikai döntéseket akar keresztülvinni, és fontos biztonságpolitikai döntések előtt áll – mondta az InfoRádióban Hidasi Judit japanológus.

Orbán Balázs: döntés született Ukrajna csatalakozásáról Magyarország feje fölött

Orbán Balázs szerint Ukrajna EU-csatlakozásáról Magyarország megkérdezése nélkül született döntés, amely súlyos gazdasági és biztonsági következményekkel járna az ország számára. A miniszterelnök politikai igazgatója elutasítja a Zelenszkij-tervet, és azt állítja, Brüsszel és Kijev kormányváltást akar Magyarországon, hogy Ukrajna EU-csatlakozását ne akadályozza a magyar vezetés.
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
Délutáni adatokra figyelnek a piacok - Mi történik a tőzsdéken?

Délutáni adatokra figyelnek a piacok - Mi történik a tőzsdéken?

Emelkedéssel zárták a hétfői kereskedést az irányadó amerikai indexek, a Dow napközben még történelmi csúcson is járt, ma reggel viszont inkább iránykeresés jellemzi a piacokat. A japán tőzsde nagy pluszban van a hétvégi japán választok eredménye után, az európai indexek pedig iránykeresésben vannak a nyitást követő percekben. Makrofronton ma főként az Egyesült Államokból érkező adatokra figyelnek a befektetők délután. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×