Infostart.hu
eur:
384.45
usd:
329.12
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Sárlavina pusztításának nyomai Kippel faluval az előtérben 2025. május 29-én, egy nappal azután, hogy a Birch gleccser egy része leszakadt, földcsuszamlást idézve ezzel elő. A hordalék szinte teljesen beborította a korábban evakuált Blatten települést, egy ember eltűnt.
Nyitókép: MTI/EPA/Keystone/Jean-Christophe Bott

Újabb drámai videó a svájci hegyomlásról: egy embert nem találnak

A korábbi evakuálás ellenére egy 64 éves férfit eltűntként keresnek Blattenben.

Lerombolta az útjába kerülő svájci falu egy részét a Birch-gleccser, derül ki a csütörtöki jelentésekből. Szerdán hatalmas erővel zúdult le a régóta olvadó jégfolyás leszakadó darabja, nagy mennyiségű törmeléket magával sodorva. Az alpesi településen élőket és állataikat május 19-én evakuálták, így már csak az épületekért aggódtak a helyiek. Blatten körülbelül 300 ember otthona volt.

A korábbi evakuálás ellenére egy 64 éves férfit eltűntként keresnek – írja az Euronews. A Valais-i kanton rendőrsége közölte, hogy jelenleg hőkamerás drónnal is keresik az eltűnt férfit.

A Birch-gleccserből leszakadt egy hatalmas darab, ezzel földcsuszamlást idézve elő, és betemetve a közeli Lonza-folyót, amely áradásokat idézhet elő. Svájcnak van a legtöbb gleccsere Európában, amelyek tömege százalékkal csökkent egyedül 2023-ban a globális felmelegedés miatt.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×