Infostart.hu
eur:
382.73
usd:
328.03
bux:
0
2025. december 5. péntek Vilma
Izraeli harckocsi a Gázai övezet határának térségében, Dél-Izraelben 2023. december 5-én. A Hamász palesztin iszlamista szervezet fegyveresei október 7-én támadást indítottak Izrael ellen, az izraeli haderő pedig válaszul légi és szárazföldi hadműveleteket hajt végre a Gázai övezetben.
Nyitókép: Atef Szafadi

"Gázai lakosok, ez az utolsó figyelmeztetés" – újabb offenzívát indított Izrael

Izrael harckocsikkal elfoglalta a Gázai övezet középső részét keresztben átszelő, úgynevezett Necarim folyosót – jelentette szerdán az izraeli katonai rádió.

Az izraeli hadsereg (IDF) célja a lépéssel az övezet északi részének elzárása a délitől. Jiszráel Kac védelmi miniszter bejelentette, hogy a hadsereg rendelet alapján harci övezeteket alakít ki a Gázai övezeten belül, amelyeket a lakosoknak el kell hagyniuk, az erre utasító dokumentumokat hamarosan kézbesítik nekik.

"Gázai lakosok, ez az utolsó figyelmeztetés. Az első Szinvár lerombolta Gázát, a második Szinvár pedig teljesen eltünteti" – mondta a védelmi miniszter a Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet meggyilkolt vezetőjére, Jahja Szinvárra, illetve a szervezet a Gázai övezetben jelenleg irányító öccsére, Mohamed Szinvárra utalva.

"A légierő támadásai a Hamász terroristái ellen csak az első lépést jelentették. A dolgok súlyosbodni fognak, és (a terroristák) komoly árat fognak fizetni"- tette hozzá. A miniszter ismét követelte a Hamásztól annak az 59 túsznak a szabadon bocsátását, akit még mindig fogva tart, ellenkező esetre totális rombolással fenyegette meg a gázaiakat.

A Hamász vezette gázai egészségügyi minisztérium szerint keddre virradóan több mint négyszáz ember halt meg az övezetben az újabb izraeli támadásban. Jeruzsálem indoklása szerint a hadsereg azért hajtott végre újabb támadást, mert a Hamász nem hajlandó elengedni maradék túszait.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta, a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját. Nem vagyunk még kint a vízből, de egy kevésbé feszült és kockázatos időszak előtt állhatunk. Ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Drónok veszélyeztették Zelenszkij életét, Ukrajna egyik legnagyobb városa ellen készül orosz offenzíva – Háborús híreink pénteken

Drónok veszélyeztették Zelenszkij életét, Ukrajna egyik legnagyobb városa ellen készül orosz offenzíva – Háborús híreink pénteken

Egy ír hadihajó több drónt észlelt Volodimir Zelenszkij repülőgépének útvonala közelében, az ukrán elnök Dublinba érkezésekor. A drónok pontosan akkor és ott repülhettek el, ahol az ukrán elnök útvonala az eredeti tervek szerint vezetett volna. Oroszország nagyobb offenzívára készül, azzal a céllal, hogy elfoglalják Odesszát és Mikolaivet, elvágják Ukrajnát a Fekete-tengertől – írta meg két orosz katonai elemzőre hivatkozva az orosz MK.ru. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×