Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 14. szombat Bálint, Valentin
fotó: honvedelem.hu
Nyitókép: https://vedelmiiparblog.hu/blog/szu-57-otodik-generacios-orosz-vadaszgep/

Szövetséget ajánl Oroszország a világ legnépesebb demokráciájának

Az összefogás orosz harci gépek mentén jönne létre.

Oroszország felajánlotta Újdelhinek az ötödik generációs, Szu-57-es lopakodó harci repülőgépek indiai gyártását, aminek az indiai légierő volna a kedvezményezettje - közölték kedden orosz és indiai tisztségviselők.

Oroszország már évtizedek óta India legnagyobb fegyverbeszállítója, és India egyúttal a világ legnagyobb fegyverimportőre.

A legfőbb orosz fegyverexportáló vállalat, a Roszoboronekszport szóvivője szerint a korszerű harci repülőgép gyártása már idén megkezdődhet Indiában, amennyiben Újdelhi elfogadja az ajánlatot.

Az indiai védelmi minisztérium egyelőre nem reagált a média kérdéseire.

Egy orosz védelmi ipari forrás szerint egy informális ajánlatot már tettek az indiai tisztségviselőknek és az állami Hindustan Aeronautics repülőgépgyártó vállalat képviselőinek a tárgyalásokon.

A Roszoboronekszport szóvivője, aki a déli Bengaluruban tartott Aero India repülőgépipari kiállításon beszélt újságíróknak, rámutatott arra, hogy az orosz típus indiai gyártása a teljes technológiatranszfer átadásával együtt garanciája lesz annak, hogy sem a gyártást, sem a karbantartást nem fogják zavarni az Oroszország elleni nyugati szankciók. Hozzátette, hogy a Szu-57 előállítását a Szu-30-as gyártósor fejlesztésével lehetne elkezdeni. Utóbbi orosz típusból 260-nal rendelkezik az indiai légierő.

Az Aero India kiállításon az orosz Szu-57-es mellett kiállították az amerikai rivális, a Lockheed Martin gyártotta F-35-öst is.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor az évértékelőn: 2026 a győzelem éve lesz

Orbán Viktor az évértékelőn: 2026 a győzelem éve lesz

A huszonnyolcadik évértékelő beszédét tartotta Orbán Viktor miniszterelnök a Várkert Bazárban. A szuverenitás nemzeti érdekünk, és mi soha nem engedjük meg, hogy elvegyék a vétójogunkat – mondta. A miniszterelnök szerint „a Brüsszel–nagytőke–Tisza koalíció” háborúba akarja vinni az országot, hogy elvegyék az emberek pénzét. Amíg nemzeti kormány van, nem, nem és nem: nem küldünk fegyvereket, nem küldünk pénzt, és nem vihetik el a fiataljainkat a háborúba – mondta Orbán Viktor, aki szerint a 2026-os a győzelem éve lesz: a családoké, a fiataloké, Magyarországé és a Fidesz–KDNP-é.

Szakértő: nagyon szigorú a magyar szabályozás, ezért vonultak ki a kriptoóriások

Jelenleg is zajlik Magyarország ellen az EU által indított kötelezettségszegési eljárás a tavaly nyáron hatályba lépett új hazai szabályozás miatt, ami kötelezően előírja a validálási szolgáltatás igénybevételét a kriptováltáshoz. Szabó Dávid, a Decent Investments és a Hold Alapkezelő portfóliókezelője az InfoRádióban elmondta: az új magyar szabály miatt vonult ki hazánkból több nagy szolgáltató, de megvan rá az esély, hogy visszatérjenek, erre legalább két eljárási mód lehetséges.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×