Infostart.hu
eur:
385.91
usd:
328.25
bux:
111031.79
2025. december 30. kedd Dávid
A 24. gépesített dandár képén 120 milliméteres aknavetővel lövik az orosz állásokat ukrán katonák a kelet-ukrajnai Donyecki területen fekvő Csasziv Jar közelében húzódó fronton 2024. június 15-én.
Nyitókép: MTI/EPA/24. gépesített dandár/Oleh Petraszjuk

Már az ukrán főparancsnok is arról beszél, hogy kevés a katona

Túl kevés katonája van az ukrán hadseregnek - nehezményezte vasárnap Olekszandr Szirszkij, az ukrán fegyveres erők főparancsnoka egy helyi rádiónak adott nyilatkozatában.

"Megfelelő mértékben meg kell növelnünk a gépesített zászlóaljaink számát" - mondta Szirszkij. "A mozgósítási kapacitás sajnos nem elég, hogy fedezni tudjuk ezt az igényt" - tette hozzá.

Ezért megkezdték a háttérszolgálatok átfésülését. "Észszerű határok között" mostantól személyzetet vonnak el a katonai logisztikából, ellátásból és karbantartástól a hézagok betöltésére és új alakulatok felállítására.

Szirszkij kijelentéseinek előzménye, hogy az ukrán légierő alakulatai panaszt tettek azon követelések miatt, hogy magasan képzett személyi állományaikból vonjanak el embereket frontszolgálatra. Az ukrán hadsereg főparancsnoka szerint elejét tudták venni ezeknek a törekvéseknek. Tapasztalt, pótolhatatlan szakemberekről van szó - indokolta.

Jelenleg Ukrajnában a 25 és 60 év közötti hadkötelezettek mozgósíthatók. A kijevi vezetés támogatói közül többen ezért az ukrán hadkötelezettség korhatárának leszállítását követelték a mostani 25-ről 18 éves korra.

Címlapról ajánljuk
Besült, találtuk, kocsiban hagytuk, erkélyre esett – tanácsok tűzijátékokhoz és más eszközökhöz

Besült, találtuk, kocsiban hagytuk, erkélyre esett – tanácsok tűzijátékokhoz és más eszközökhöz

Egyre több helyen tilos a tűzijátékozás szilveszterkor is, de ahol lehet, ott a józan ész és a tűzvédelem szabályai szabnak egy gátat. Ezekről kérdezte az InfoRádió az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivőjét.

A Nyugat keze van benne? Kijev tagad, Moszkva bizonygat

Az orosz elnök novgorodi rezidenciája elleni ukrán támadás nyomán Moszkva keményebb tárgyalási pozíciót vesz fel Kijevvel szemben – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője. Közben az ukrán külügyminiszter felszólította a világ országait, hogy ne üljenek fel az oroszok hamis jelentéseinek, amelyek szerint támadás történt Putyin rezidenciája ellen, mert azok aláássák a békefolyamatot.
Felbukkant Belaruszban az Oresnyik, Huljajpole védelme összeomlott - Híreink az ukrán frontról kedden

Felbukkant Belaruszban az Oresnyik, Huljajpole védelme összeomlott - Híreink az ukrán frontról kedden

Orosz források szerint dróntámadás érte a tegnapi nap folyamán Vlagyimir Putyin orosz elnök rezidenciáját, Ukrajna tagadja az érintettségét. Zaporizzsja megye egyik fontos erődítménye, Huljajpole nagyrészt orosz kézre került az elmúlt napokban, a területszerzés most már ukrán térképeken is látható. A tárgyalások folyamatosan orosz-amerikai és ukrán-amerikai vonalon a háború lezárásáról, de a legfontosabb kérdésekről még mindig nem sikerült megállapodni. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború keddi eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×