Infostart.hu
eur:
352.53
usd:
307.55
bux:
138405.87
2026. június 19. péntek Gyárfás
Nyitókép: Pixabay

Egy amerikai egészségbiztosító vezetőjét lőtték agyon New York-ban

Egy szálloda előtt kapta a halálos lövéseket.

Lelőtték az UnitedHealthcare amerikai egészségbiztosító vezérigazgatóját egy New York-i hotel előtt, amelyben befektetői konferenciát tartottak - közölte szerdán Jessica Tisch, New York városának rendőrfőnöke

Brian Thompson egy "szégyentelen, célzott támadás" áldozatává vált - mondta.Kathy Hochul New York-i kormányzó "borzalmas, célzott merényletről" beszélt.

Az 50 éves férfi éppen a befektetői konferenciára sietett beszédet tartani, amikor helyi idő szerint a reggeli órákban a végzetes lövések érték a New York Hilton Midtown szálloda előtt. A gyilkos előbb gyalog, majd elektromos biciklin menekült el a Central Parkon keresztül.

Thompsont kórházba szállították, de életét megmenteni már nem tudták. Az elkövetőt eddig nem sikerült kézre keríteni.

Thompson 2004 óta dolgozott a minnesotai Minnetonkában székelő vállalatnál, amely a UnitedHealth Group egészségügyi cég biztosítási ágaként működik. Több mint három éve látta el az UnitedHealthcare vezérigazgatói tisztségét.

Címlapról ajánljuk
Jön a bizonyítványosztás, de jobb, ha mellőzzük a dicsekvő posztokat – tanácsok, intelmek a szakértőtől

Jön a bizonyítványosztás, de jobb, ha mellőzzük a dicsekvő posztokat – tanácsok, intelmek a szakértőtől

A szülőknek nem szabad hagyniuk, hogy gyermekük abban mérje a személyisége értékét vagy a szerethetőségét, hogy éppen milyen osztályzatot kap – mondta az InfoRádióban a Benedetto Gyermekvédelmi Szolgálat igazgatója. Gál Beatrix szerint az az ideális, ha a bizonyítvány vagy az osztályzat megmarad iránymutatásnak arra vonatkozóan, hogy a gyermek merrefelé tart, mely dolgokon lehetne változtatni az előrejutás érdekében.

Magyar Péter enged-e illegális migránsokat Magyarországra? Tájékoztató Brüsszelben

Csak és kizárólag Magyarország és a magyar emberek érdekét fogom képviselni az Európai Tanács ülésén és a kétoldalú megbeszéléseken is – mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×