Infostart.hu
eur:
382
usd:
327.94
bux:
109069.32
2025. december 5. péntek Vilma
A Wall Street utcatáblája a New York-i Értéktőzsde közelében 2020. június 15-én, a koronavírus-járvány idején. A New York-i Értéktőzsde irányadó mutatói ezen a napon emelkedéssel zártak. A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 169,17 ponttal, 0,66 százalékkal 25 ezer 774,71 pontra emelkedett.
Nyitókép: MTI/EPA/Justin Lane

Házi készítésű bombával akarta „új alapokra helyezni az államot”

Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) szerdán őrizetbe vett és megvádolt Floridában egy hajléktalan amerikai férfit, aki házi készítésű bombát akart elhelyezni a New York-i tőzsde épületénél, hogy „új alapokra helyezze az államot”.

Az 1994-ben az Egyesült Államokban született Harun Abdul-Malik Yenert tíz hónapig tartó nyomozás után vették őrizetbe, amelyet az FBI beépített ügynökei folytattak, akiknek a férfi elárulta terveit. Azzal bízta meg őket, hogy keressenek neki házi készítésű bomba megépítéséhez szükséges robbanóanyagot.

A vád szerint a férfi azt mondta az ügynököknek, akik egy milícia tagjainak adták ki magukat, hogy „egy kormányellenes milíciához” akar csatlakozni, és 2015-ben azt is fontolgatta, hogy csatlakozik az Iszlám Állam (IÁ) iraki csoportjához, miután olyan emberek keresték meg, akik azt állították, hogy a dzsihadista szervezethez tartoznak, de végül lemondott erről a szándékáról.

A tervezett támadás helyszínéül a New York-i tőzsdét választotta, mert úgy gondolta, hogy „rengeteg ember támogatná” ötletét. A vádirat szerint úgy mondta: „Azt mondanák magukban, hogy amit ez a fickó csinál, annak van értelme, mert a (tőzsdén) meglopnak minket”.

A hatósági emberek egy raktár átkutatásakor házi készítésű bomba készítéséhez szükséges terveket és elektronikus berendezéseket találtak. Az interneten folytatott keresgélés előzményeiből, az üzenet- és levélváltásokból kiderült, hogy 2017 óta kutatott pokolgép megépítéséhez szükséges információ után.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×