Infostart.hu
eur:
379.48
usd:
319.45
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Herbert Kickl, a jobboldali Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) elnöke (k) ünnepel a párt eredményváró eseményén Bécsben 2024. szeptember 29-én, miután megnyerték az osztrák parlamenti választásokat.
Nyitókép: MTI/EPA/Filip Singer

Szabadságpárti házelnökhöz, majd a pártelnökhöz utazik Orbán Viktor

Az osztrák parlament első szabadságpárti elnökeként Walter Rosenkranz körülbelül 30 percet tárgyal majd a magyar kormányfővel, majd Orbán ezt követően találkozik az FPÖ elnökével, Herbert Kickllel is.

Jövő csütörtökön Orbán Viktort fogadja Walter Rosenkranz, az osztrák parlament elnöke – számolt be a Heute. Később a Kronen Zeitung is megerősítette, hogy valóban Orbán lesz az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) politikusának első hivatalos vendége - írja a mandiner.hu.

A Heute információi szerint Orbán délután négy órától részt vesz egy beszélgetésen a svájci Weltwoche hetilap meghívására, ahol Gerhard Schröder volt német kancellárral vitázik.

Walter Rosenkranzot csütörtökön, a bevándorlásellenes FPÖ tagjai közül elsőként választották az osztrák parlament elnökévé.

Rosenkranz az osztrák hagyományoknak megfelelően az FPÖ, azaz a legtöbb szavazatot szerzett párt tagjaként lett házelnök. Az azonban még nem biztos, hogy az FPÖ a kormánykoalíció részévé válik, ugyanis több párt elzárkózott a koalíciókötéstől.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×