Infostart.hu
eur:
387.88
usd:
331.14
bux:
0
2025. december 19. péntek Viola
Anthony Albanese, az ellenzéki Munkáspárt vezetője széttárja karját, miután leadta szavazatát az ausztrál parlamenti választásokon Sydneyben 2022. május 21-én.
Nyitókép: Rick Rycroft

Az ausztrál miniszterelnök kiosztotta Elon Muskot

Az üzletember korábban fasisztának nevezte a canberrai kormányt.

Az ausztrál miniszterelnök visszavágott az X közösségi oldal tulajdonosának, Elon Musknak, aki korábban fasisztának nevezte a canberrai kormányt, amiért az büntetni akarja azokat a platformokat, amelyek nem küzdenek a dezinformáció ellen.

Az ausztrál törvényjavaslat a közösségi oldalak éves árbevételének 5 százalékáig terjedő bírságokat szabna ki a technológiai óriáscégekre, ha nem tesznek eleget az e téren fennálló kötelezettségeiknek.

"Fasiszták" - írta Elon Musk csütörtök este az X-en, kommentálva az ausztrál kormány által aznap bemutatott szövegről szóló értesüléseket.

Anthony Albanese kormányfő szombaton válaszolt Musknak, mondván, hogy a közösségi hálózatoknak "társadalmi felelősségük van". "Ha Musk úr ezt nem érti, az többet mond róla, mint a kormányomról" - mondta újságíróknak a politikus.

Ez az epizód a legutóbbi a Musk és az ausztrál kormány között a közösségi hálózatok szabályozása miatt régóta húzódó vitában.

Az ausztrál kormány számos olyan intézkedést fontolgat, amelyek arra kényszerítenék a közösségi hálózatokat, hogy nagyobb felelősséget vállaljanak a platformjaikon megjelenő tartalmakért, beleértve a 16 éven aluliak által közzétett tartalmak betiltását.

Elon Musk nemrég Brazíliában is szembekerült a törvénnyel, ahol augusztus 30-a óta a legfelsőbb bíróság végzésével blokkolják az X-et.

Címlapról ajánljuk
Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben
Helyszíni tudósítás

Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben

Nem köt az Európai Unió szabadkereskedelmi megállapodást Dél-Amerikával, ezt a célt a gazdák elérték, de Brüsszel városa nagy árat fizetett ennek kikényszerítéséért, a belga fővárosban megbénult a közlekedés, buszok rekedtek a traktorok közé, csak gyalogosan és kerékpárral lehet közlekedni. A csúcson kiderült, miből gondolja az EU visszafizethetőnek azt a kölcsönt, amelyet most Ukrajnának ad. Helyszíni tudósítás.

Fenyőfaválasztás körüli mizériák – számos tévhitet cáfol az ökológus

A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont kutatója szerint érdemes alternatív karácsonyfa-megoldásokban is gondolkodni, de ha valaki élő fenyőt vásárol, akkor lehetőség szerint Magyarországon termesztett, ne túl nagyméretű fenyőt válasszon, amit az ünnepek után komposztálhat. Aszalós Réka az InfoRádióban elmondta: a műfenyők nagyrészt PVC-ből készülnek, ami nem lebomló műanyag, így egy idő után a műfenyő olyan hulladék lesz, ami szennyezi a környezetet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×