eur:
397.85
usd:
367.46
bux:
91191.41
2025. március 25. kedd Irén, Írisz
Rafale B, kétüléses francia vadász-bombázó. Forrás: Wikipédia
Nyitókép: Forrás: Wikipédia

Tragédia a francia égbolton

Holtan találták meg a szerdai franciaországi vadászgépbaleset két eltűnt pilótáját.

Mint arról az Infostart is beszámolt, a francia légierő két Rafale típusú vadászbombázója gyakorlatozás közben ütközött össze szerda délután a lotaringiai Colombey-les-Belles település környékén, Nancytól nem messze. Az egyik gép pilótájának sikerült katapultálnia, a másik gép tanulópilótája és az oktatója után nagyszabású keresést indítottak a térségben.

Emmanuel Macron francia elnök szerdán késő este az X-en jelentette be a két pilóta - egy százados és egy hadnagy - halálát. A gép roncsait egy nagyfeszültségű távvezeték által átszelt fás vidéken találták meg több órán át tartó kutatás eredményeként. A szerencsétlenül járt harci gépek a saint-dizier-i légitámaszpontról szálltak fel.

A baleset lehetséges okáról egyelőre semmit sem közöltek a francia hatóságok.

A negyedik generációs, szuperszonikus vadászbombázó a francia hadiipari export slágerterméke, az amerikai F-35-ös riválisa, amelyből Horvátország, Görögország, Egyiptom, Katar, India, Indonézia és az Egyesült Arab Emírségek is vásárolt.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Megvan, első körben hova kerülnek új készpénzautomaták

Megvan, első körben hova kerülnek új készpénzautomaták

Az ATM-hálózat országos kiépítéséről tárgyaltak Nagy Márton nemzetgazdasági miniszterrel a Magyar Bankszövetség képviselői. A szervezet főtitkárhelyettese az InfoRádióban elmondta: az lenne az optimális, ha az olyan külföldi szolgáltatók, mint a Revolut vagy a Wise, megkülönböztetés nélkül részt vállalnának az ATM-telepítési projektben. Ismertette a projekt első fázisát is.

Törökország-kutató: újabb tüntetések és tömeges letartóztatások várhatók

Törökország-szerte tüntetések robbantak ki, miután vasárnap letartóztatták, majd felfüggesztették hivatalából Isztambul ellenzéki polgármesterét. Ekrem Imamoglut korrupcióval és terrorizmussal gyanúsítják. Egeresi Zoltán az InfoRádióban elmondta: az események hatására összezárt a teljes török ellenzék, a kormány azonban mindent megtesz majd a demonstrációk leverésére.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.25. kedd, 18:00
Koltay András
a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság és a Médiatanács elnöke
Fordulat a fővárosi agglomeráció ingatlanpiacán

Fordulat a fővárosi agglomeráció ingatlanpiacán

Aktív kereslettel és növekvő tranzakciószámmal indította az évet a budapesti agglomeráció ingatlanpiaca, ahol 85%-ban otthonteremtési, 15%-ban befektetési céllal szerződtek a vevők a Duna House adatai szerint. Az áremelkedés a fővárosinál nagyobb 2024-hez képest, de az átlagos négyzetméterár összehasonlításban még így is kedvezőbb árszintet jelent. Ingatlanvásárlásra a szóban forgó településeken átlagosan 70 millió forintot fordítanak a vevők. A kistelepülések védelméről szóló kormányzati javaslat kapcsán elemezte az agglomeráció legfrissebb ingatlanpiaci adatait a hálózat szakértője.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×