Infostart.hu
eur:
393.24
usd:
340.06
bux:
124005.7
2026. március 6. péntek Inez, Leonóra
Side View with the Inscription german Polizei (Police)
Nyitókép: Getty Images/webclipmaker

Megöltek két ukrán katonát Bajorországban: egy orosz férfi a gyanúsított

A német közszolgálati médiumok beszámolói szerint a két áldozat egy 23 és egy 36 éves ukrán katona, akik orvosi rehabilitáció céljából tartózkodtak Németországban.

Az eset a hét végén történt a bajorországi Murnauban egy bevásárlóközpont területén. A két áldozatot szombat este találták meg szúrt sebekkel a bevásárlóközpont területén. Az idősebb férfi a helyszínen életét vesztette, míg a fiatalabb röviddel később a kórházban halt meg. Mindketten a bajorországi Garmisch-Partenkirchenben éltek.

A rendőrök nem sokkal a merénylet után fogták el azt a közelben lakó, 57 éves orosz férfit, akit a gyilkosságokkal gyanúsítanak. A bűnügyi rendőrség kettős gyilkosság gyanújával indított nyomozást. Első kihallgatása megtörtént. Egyelőre nem közöltek információt arról, hogy a merénylő és a két áldozat ismerte-e egymást, mint ahogy arról sem, hogy volt-e közöttük vita Oroszország Ukrajna elleni támadóháborújával kapcsolatban

"Az események pontos menete, az előzmények, illetve az indítékok tisztázása a nyomozás tárgyát képezik" – közölte a bűnügyi rendőrség szóvivője.

Helyszíni beszámolók szerint a Staffelsee partján fekvő nyugodt kisváros "sokkos" állapotban van történtek óta. Az emberek azt találgatják, hogy a háború szerepet játszott-e a bűncselekményben. Az egyik helyi lakos szerint nem valószínű, hogy ez utóbbi történt. Ezt állította a t-online hírportál által idézett bajor tartományi belügyminiszter, Joachim Hermann is, aki nem zárta ki, hogy az alkohol is közrejátszott a tragédiában. A miniszter olyan tanúkra hivatkozott, akik a három személyt már korábban is látták együtt.

"Mindezt tisztázni kell, jelenleg nincs meggyőző jele annak, hogy a késelés az orosz-ukrán háború következménye" – hangoztatta Joachim Hermann.

A ZDF a történtekkel kapcsolatban idézte az ukrán külügyminisztert, aki szerint a két férfi orvosi rehabilitáció céljából tartózkodott Németországban. Dmitro Kuleba megköszönte a német hatóságoknak, hogy gyorsan cselekedtek.

Címlapról ajánljuk
Szijjártó Péter az ukrán pénzszállítók ügyéről: „fel kell tennünk a kérdést, nem a háborús maffia pénzéről van-e szó”
Aréna-előzetes

Szijjártó Péter az ukrán pénzszállítók ügyéről: „fel kell tennünk a kérdést, nem a háborús maffia pénzéről van-e szó”

Ukrán pénzszállítókat vett őrizetbe a TEK Magyarországon, az egyikük korábban titkosszolgálati tábornok volt. Ukrajna hevesen tiltakozik, Andrij Szibiha külügyminiszter „állami terrorizmusról és zsarolásról” beszél. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az InfoRádió Aréna című műsorában elmondta: súlyos kérdést vet fel az a tény, hogy miért szerepelnek olyan személyek a szállítmányok kíséretében, akik „egyértelműen ukrán titkosszolgálati kötődéssel rendelkeznek”. Közölte azt is, hogy ameddig az ukránok nem adnak érdemi magyarázatokat a kérdésekre, addig „a magyar hatóságok mélyreható, alapos, minden részletre kiterjedő vizsgálatot folytatnak”.

„Ezrek” – Friss számok a Közel-Keletről hazatérő magyarokról

Jordánia után pénteken Sarm es-Sejkbe, majd Rijádba, Maszkatba is indul honvédségi repülőgép, hogy elhozza az ott rekedt magyarokat. Emellett a Fly Dubai-jal kötött szerződésnek köszönhetően két gépen is több mint 300-an jutnak haza – mondta – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, aki az InfoRádió Aréna című műsorában is mindenkit arra kért, hogy regisztráljon konzuli védelemre, mert például a rendkívüli légijáratokról is így lehet értesíteni őket.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×