Infostart.hu
eur:
358.29
usd:
305.97
bux:
131071.24
2026. május 13. szerda Imola, Szervác
Ferenc pápa (k) hetenkénti általános kihallgatásán a vatikáni VI. Pál-csarnokban 2023. december 6-án.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Fabio Frustaci

Hírek érkezetek Ferenc pápa egészségügyi állapotáról

A Szentatya sokkal jobban érzi magát, de elfárad, ha túl sokat beszél. Ezt a katolikus egyházfő mondta, aki helyett ismét egyik munkatársa olvasta fel beszédét a szerdai vatikáni audiencián.

Ferenc pápa botra támaszkodva, kerekesszék nélkül lépett be a vatikáni audienciaterembe.

Ferenc pápa a beszéd végén visszavette a szót: arra kérte a hívőket, ne feledkezzenek el imádkozni mindazokért, akik a háború tragédiájában élnek, különös tekintettel Ukrajnában, Izraelben és a palesztin területeken.

„A háború mindig vereség, senki nem nyer vele, mindenki veszít. Egyedül a fegyvergyártók győznek”

– mondta Ferenc pápa.

A pápa november 6. óta nem maga mondja el beszédeit. A vatikáni szóvivő korábbi közlése szerint kórházban szűrővizsgálatnak vetették alá, amely kizárta a tüdőgyulladást, de antibiotikumos kezelést kapott.

Címlapról ajánljuk
Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Orbán Viktor utolsó kormányfői interjúját Dopemannek adta. Arról, hogy itt megtörtént-e a szembenézés a vereség okaival, illetve képes-e a pártelnök a megújulásra és saját politikai közösségének megújítására, az InfoRádió Aréna című műsorában beszélgetett Lakatos Júlia, a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója.

Az alkotmányozástól a kormányrendeletekig – itt vannak az első kormányszóvivői tájékoztató bejelentései

Magyar Péter tett bejelentéseket és válaszolt újságírók kérdéseire a Tisza-kormány első ülésének szünetében tartott sajtótájékoztatón Ópusztaszeren.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×