Infostart.hu
eur:
363.98
usd:
310.03
bux:
133959.71
2026. április 27. hétfő Zita
Prison concept. Jail bars and metal handcuffs on the floor, dark background. 3d illustration
Nyitókép: Rawf8/Getty Images

Kattant a bilincs a volt japán külügyminiszter-helyettes kezén

Japánban csütörtökön letartóztatták a szigetország egykori külügyminiszter-helyettesét, Akimoto Maszatosit, akit azzal gyanúsítanak, hogy 61 millió jen (csaknem 150 millió forint) kenőpénzt fogadott el egy szélenergia-ipari vállalattól.

Az ügyészség szerint a politikus az összegért cserébe a parlamentben is felszólalt a tokiói székhelyű cég érdekében, mely tengeri szélerőmű létesítésére kiírt pályázatokat akart megnyerni.

A megújuló energiaforrások egyik nagy szószólójának - és a nukleáris energia vehemens ellenzőjének - számító Akimoto a vádak miatt egy augusztusi házkutatást követően kilépett a kormányon lévő Liberális Demokrata Pártból (LDP) és posztjáról is lemondott.

Címlapról ajánljuk

Igazi „nagyágyúk” távoznak a Parlamentből – íme az üzenetük, és a reakciók

Orbán Viktor, a Fidesz–KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát. A KDNP vezetői, köztük Semjén Zsolttal, sem ülnek be a parlamentbe, mint ahogy a Fideszből Kósa Lajos és Bánki Erik sem.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Cseh Tibor András
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnöke
Súlyos csapás érte a Krímet, Dobropillja komoly nyomás alá került - Híreink az ukrán frontról hétfőn

Súlyos csapás érte a Krímet, Dobropillja komoly nyomás alá került - Híreink az ukrán frontról hétfőn

A háború eddigi egyik legsúlyosabb támadása érte az orosz megszállás alatt álló Krímet: az ukrán haderő egy nap alatt több mint 200 drónt indított a félsziget ellen. Az orosz erők nagy erőkkel támadják Dobropillját Zaporizzsja megyében, az ukrán Deepstate térkép be is satírozta a térséget szürkével, ami azt jelenti, hogy lehet, hogy elveszett a település. Trump nemrég arról beszélt egy interjúban: nem igaz, hogy teljesen borultak volna a béketárgyalások, rendszeres kontaktban van Ukrajna és Oroszország vezetésével is. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború hétfői eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×