Infostart.hu
eur:
384.44
usd:
328.39
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

Hullámvasúton történt halálos baleset Stockholmban

Kisiklott egy hullámvasút vasárnap a stockholmi vidámparkban, egy ember életét vesztette, és többen megsérültek - közölte a Gröna Lund parkot üzemeltető cég szóvivője, Annika Troselius.

"Ez felfoghatatlanul tragikus és borzalmas" - tette hozzá a TT svéd hírügynökség jelentése szerint.

A rendőrség szerint hét embert, köztük gyerekeket kellett kórházba szállítani.

"Egy kocsi kisiklott a sínekről, és lezuhant. Emberek ültek rajta" - számolt be a történtekről az SVT svéd köztelevízió egyik riportere is, aki véletlenül éppen a baleset helyszínen tartózkodott.

A mentési munkálatok megkönnyítésére kiürítették a vidámparkot. A mentőszolgálat és a tűzoltóság nagy erőkkel vonult ki, s egy helikoptert is bevetettek.

A park tájékoztatása szerint a Jetline nevű hullámvasút 90 kilométer óránkénti sebességgel száguld egy 800 méter hosszú, helyenként 30 méter magas hullámpályán. Évente mintegy egymillióan próbálják ki ezt az attrakciót.

Címlapról ajánljuk
Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

December közepén indult a 2026 őszén kezdődő felsőoktatási képzések felvételi eljárása a felvi.hu oldalon. Bizonyos hibák gyakran előfordulnak a kitöltéskor, ezekről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×