A rossz hírek csőstül és általában mindig a legrosszabbkor jönnek. Így történt most Dárdai Pál csapatánál, a Hertha BSC-nél. A berlini kék-fehérek a múlt hét végén a VfB Stuttgart ellen kulcsfontosságú győzelmet arattak, ami felcsillantotta a reményt arra, hogy a nagy hagyományokkal rendelkező klub kiharcolhatja a bennmaradást a Bundesliga első osztályában.
A hét elején azonban a Herthánál robbant a bomba. Akkor szellőztette meg a tekintélyes Süddeutsche Zeitung, hogy a klub rendkívül súlyos pénzügyi problémákkal küszködik. Olyannyira, hogy a pénzügyi válság – az esetleges siker ellenére is – veszélyezteti a szükséges licencet az első osztályban való bennmaradáshoz.
A ZDF beszámolójában megerősítette azt a licenceljárásban érintett, meg nem nevezett forrás értesülését, amely szerint
a helyzet olyan súlyos, amelyhez hasonlóban a klub fennállása óta még nem volt.
Mindezt alátámasztja, hogy a Herthának az "üres zsebek" ellenére az év végéig egy 40 millió eurós kölcsönt kell visszafizetnie.
Súlyosbítja a helyzetet, hogy a klub a pénzügyi gondok miatt márciusban eladta részvényeinek jelentős részét a 777 Partners amerikai befektetőnek, de az eladással kapcsolatban is történtek eljárási hibák. Az értesülés szerint az eladás során a Hertha illetékesei olyan engedményeket tettek, amelyek ellentétesek a Német Labdarúgóliga (DFL) előírásaival.
Közvetve megerősítette ezeket az információkat, hogy a klub vezetősége semmit nem cáfolt. Azt ugyanakkor elismerte, hogy felvették a kapcsolatot a DFL-lel, ennél többet azonban nem kívántak közölni.
Egyszóval ha Dárdai Pál csapatával valójában teljesítené is az előtte álló óriási feladatot és kiharcolná a bennmaradást, egyáltalán nem biztos, hogy a Hertha BSC a következő idényben is a Bundesliga első osztályában maradhat.
A ZDF idézte a magyar trénert, aki ezzel kapcsolatban a " tőle megszokott pragmatizmussal" kijelentette:
"Pénzünk nincs, de a szívünk óriási."
Csapatának ezt már az FC Köln bizonyítani kell. Győzelem esetén a kiesési harcban riválisait nagy nyomás alá helyezné. Az igazsághoz hozzátartozik ugyanakkor, hogy egy esetleges vereséggel lemaradása hat pontra növekedne. Ezáltal pedig a két hátra lévő mérkőzésen a bennmaradásnak valójában már csak elméletben lehetnének reményei.
A kilátásokkal kapcsolatban ugyanakkor nem sok jóval kecsegtet a klub vasárnapra tervezett közgyűlése, amelynek napirendjén mindenekelőtt a pénzügyi helyzet szerepel. Kiszivárgott , hogy a vezetőség egyik meg nem nevezett tagja már előzetesen indítványozta a klub szinte valamennyi főnökének a felmentését.
Az egyik indítvány a felügyelőbizottság elnökének, Klaus Brügemann-nak a menesztését javasolta. A másik kérelem pedig hét elnökségi tag, köztük Kay Bernstein elnök és helyettese felmentésére irányult. A tényleges felmentésekre a közgyűlésen jelenlévők 75 százalékának igennel kellene szavaznia, aminek – legalábbis egyelőre – csekély a valószínűsége. Ha viszont a Hertha a Köln ellen vereséget szenvednek, a hangulat könnyen változhat.
Ráadásul a ZDF és több más médium, köztük a Kicker sportmagazin információi szerint
a "lázadás" már meg is kezdődött.
Eszerint már a közgyűlés előtt benyújtotta lemondását az elnökség egyik legrégebbi tagja. "Lemondtam, mert az elmúlt években a a Hertha BSC-nél túl sok hiba és baklövés történt" – indokolta döntését Ingmar Pering, aki húsz év óta tevékenykedett a klubnál, és 2007 óta volt az elnökség tagja.
"Levontam a következtetéseket, ráadásul azt volt az érzésem, hogy tanácsaim, javaslataim többnyire süket fülekre találnak" – tette hozzá.
Egyidejűleg súlyos bírálatokkal illette a klub elnökének, Kay Bernsteinnek a tevékenységét, és különösen a 777 amerikai befektetővel való együttműködést.