Infostart.hu
eur:
379.07
usd:
319.39
bux:
130202.21
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Rendőrök a késes támadás helyszínén, egy edzőterem bejárata előtt a németországi Duisburgban 2023. április 18-án. Az edzőterembe két ismeretlen hatolt be és többeket megsebesített.
Nyitókép: MTI/AP/DPA/Christoph Reichwein

Németországi merénylet - új információk és fotók

A németországi Duisburgban késes támadás történt kedden egy edzőteremben, többen megsérültek.

A Westdeutscher Rundfunk (WDR) regionális közszolgálati médiatársaság jelentése szerint két ismeretlen válogatás nélkül rátámadt a belvárosi edzőterem látogatóira.

Késő este közölt rendőrségi adatok szerint legkevesebb négyen súlyosan megsebesültek.

A Bild című lap szerint az áldozatok 20 és 30 év közötti férfiak, ketten életveszélyes állapotba kerültek.

Az elkövetők az edzőterem öltözőjében végrehajtott támadás után elmenekültek. Az elfogásukra indított műveletet az esseni rendőrkapitányság irányítja. A WDR helyszíni beszámolója szerint száznál is több rendőrt, köztük terrorelhárítókat is mozgósítottak és helikoptereket is bevetettek. Több belvárosi háztetőn mesterlövészek jelentek meg. A környék lakóit arra kérték, hogy ne menjenek ki az utcára.

A Rheinische Post című lap jelentése szerint a lezárt belvárosban "statikus" helyzet alakult ki, és úgy tűnik, a rendőrök utcáról utcára átfésülik a negyedet.

Duisburg, 2023. április 18.
Rendőrök a késes támadás helyszínén, egy edzőterem bejárata előtt a németországi Duisburgban 2023. április 18-án. Az edzőterembe két ismeretlen hatolt be és többeket megsebesített.
MTI/AP/DPA/Christoph Reichwein
Rendőrök a késes támadás helyszínén, egy edzőterem bejárata előtt a németországi Duisburgban 2023. április 18-án. Az edzőterembe két ismeretlen hatolt be és többeket megsebesített. MTI/AP/DPA/Christoph Reichwein
Duisburg, 2023. április 18.
Rendőr áll a késes támadás helyszínén, egy edzőterem bejárata előtt a németországi Duisburgban 2023. április 18-án. Az edzőterembe két ismeretlen hatolt be és többeket megsebesített.
MTI/AP/DPA/Christoph Reichwein
MTI/AP/DPA/Christoph Reichwein

Címlapról ajánljuk
„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

Anti-imperialistaként kutyakötelessége az embernek tiltakozni az ellen, hogyha valaki azt gondolja, egy meghatározó ország elnökeként elrendezheti más országok sorsát, de azzal sem ért egyet, hogy Donald Trumppal ellentétben az európai politikában a döntések nem megszemélyesíthetők. Schiffer András ügyvéd, korábbi országgyűlési képviselő, az LMP alapítója és korábbi társelnöke beszélt erről az InfoRádió Aréna című műsorában.

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Evakuációba kezdett Oroszország a súlyos csapás után, tárgyalóasztalhoz ülnek a háborúzó felek - Híreink az ukrán frontról csütörtökön, percről percre

Evakuációba kezdett Oroszország a súlyos csapás után, tárgyalóasztalhoz ülnek a háborúzó felek - Híreink az ukrán frontról csütörtökön, percről percre

Éjjel súlyos rakéta- és dróntámadás érte Ukrajnát - az oroszok főleg a fővárost, Kijevet és Dnyiprót lőtték. Ukrajna hamarosan új fegyverekhez juthat hozzá: Nagy-Britannia beígérte Kijevnek a még fejlesztés alatt álló Nightfall hiperszonikus rakétát. Az ukrán drónerők is aktívak voltak: Volgográd régióban felrobbantottak egy lőszerraktárat, a csapás olyan súlyosnak bizonyult, hogy egész Kotlubány települést evakuálták. A nap folyamán Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő bejelentette: folytatódnak az oroszok-ukrán-amerikai tárgyalások. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×