eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
A seismograph records data.
Nyitókép: Furchin/Getty Images

Újabb erős földrengés, ezúttal Ázsiában

Erős, 6,8-as magnitúdójú földrengés rázta meg csütörtök hajnalban Tádzsikisztán gyéren lakott, Kína Hszincsiang tartományához közeli részét.

A földmozgás a tádzsikisztáni Murgobtól nyugatra, a földfelszín alatt 20 kilométerrel történt az Egyesült Államok Földtani Intézete szerint.

A rengés erősen érezhető volt Hszincsiang tartomány Kasgar prefektúrájában és a Kizilszu kirgiz autonóm prefektúrában, de áldozatokról és károkról nem érkezett jelentés - közölte a kínai állami média helyi tisztségviselőkre hivatkozva.

A kínai földrengésközpont adatai alapján a rengés 7,2-es erősségű volt és tíz kilométer mélyen ment végbe.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Anyagi bizonytalanság, kevés segítség, rugalmatlan munkáltatók – ezért nem vállalnak több gyereket a magyar szülők

Anyagi bizonytalanság, kevés segítség, rugalmatlan munkáltatók – ezért nem vállalnak több gyereket a magyar szülők

Sok pár az első gyermek nevelésének tapasztalataiból vonja le azt a következtetést, hogy mégsem akar nagyobb családot – mondta az InfoRádióban az Anyafalva kismama applikáció tulajdonosa. Jansik Cynthia Aisha felmérésük legfőbb tanulságait összegezve hozzátette: a legtöbb szülő mindent meg szeretne adni gyerekének, ezért az is szempont lehet, hogy inkább kevesebb gyereket nevel fel, hogy nekik sokkal több jusson.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Zelenszkij tárgyalna az oroszokkal, ukránok hatoltak be Belgorodba – Háborús híreink szombaton

Zelenszkij tárgyalna az oroszokkal, ukránok hatoltak be Belgorodba – Háborús híreink szombaton

Zelenszkij ma kapta meg hivatalosan az Egyesült Államoktól az ukrán fél az ásványi anyagokról szóló megállapodás új munkaváltozatát. - számolt be az MTI Volodimir Zelenszkij elnök szavai alapján. Az elnök arról is beszélt, hogy miért nem fog tárgyalni a háború lezárásáról Vlagyimir Putyinnal. Orosz katonai bloggerek beszámolói szerint az ukrán erők új frontot nyitottak Oroszország Belgorodi területén – írja a Reuters. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×