Infostart.hu
eur:
378.64
usd:
318.66
bux:
130381.99
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Lavina Ausztriában. Forrás:Twitter/iG Último Segundo
Nyitókép: Forrás:Twitter/iG Último Segundo

Több síelő is életét vesztette Ausztriában

A hatóságok magas fokú lavinaveszélyre figyelmeztettek.

A tiroli Zillertalban egy fiatal síelő holttestére bukkantak a hótömeg alatt - közölte a rendőrség.

A nyugat-ausztriai hegyekben is találtak a mentők egy holttestet szombaton az erős havazást követő lavina alatt - közölte a rendőrség. Kleinwalsertalban péntek este kezdődött kutatás, miután

számos lavináról érkezett jelentés, elsősorban Tirolból.

Az Arlberg-hegységben két, feltehetően lavinába került ember után kutattak, de a mentőket veszélyeztető erős hóesés és heves széllökések miatt felfüggesztették a kutatást. Előzőleg pénteken egy harminckét éves kínai síelő vesztette életét lavinában a tiroli Ötz-völgyben, egy fiatal fiút pedig egy lavina sodort el Kitzbühel térségében, ő súlyos sérüléseket szenvedett.

A hatóságok nagy óvatosságra szólították fel a téli sportok kedvelőit.

A magasabban fekvő térségekben az ötfokozatú skálán négyes fokozatúra emelték a lavinaveszélyt. A téliesre fordult időjárás a közúti közlekedésben is fennakadásokat okoz. Az ÖAMTC osztrák autóklub szerint tizenhét utat zártak le lavinaveszély miatt, 46 útszakaszon pedig kötelező a hólánc.

(Címképünk illusztráció)

Címlapról ajánljuk

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×