Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
330.36
bux:
123153.89
2026. március 4. szerda Kázmér
Az olasz rendőrség által közreadott kép Matteo Messina Denaro olasz maffiavezérről (j) az őrizetbe vétele után Palermóban 2023. január 16-án. Az ország legkeresettebb maffiafőnöke három évtizede volt szökésben. Denarót a maffiaellenes ügyészek, Giovanni Falcone és Paolo Borsellino 1992-es meggyilkolásában játszott szerepe miatt távollétében életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA

Világbajnoki gólkirály is ott volt az olasz maffiafőnök elfogásánál

Toto Schillaci is szemtanúja volt annak az akciónak, amelyben őrizetbe vették a Cosa Nostra főnökét Palermóban.

Az 1990-es labdarúgó-világbajnokság legértékesebb játékosának választott Toto Schillaci arról mesélt egy olasz lapnak, hogy akaratlanul is szemtanúja volt annak az akciónak, amely során elfogták a Cosa Nostra szicíliai maffiaszervezet vezetőjeként ismert és 1993 óta körözött Matteo Messina Denarót. Erről az Infostarton is beszámoltunk.

Az olaszországi világbajnokság gólkirálya a Corriere dello Sportnak beszélt. "A kórháznál vártam, hogy bemenjek, aztán egyszer csak azt láttam, hogy egy csomó maszkos rendőr érkezik és mindenkinek megtiltották a további mozgást".

Az 58 éves, korábbi Juventus- és Inter-csatár egész pontosan egy bár előtt álldogált, mert cigarettázott. Túl sokat nem látott, mert amikor megjöttek a csuklyás rendőrök, már senki sem mozoghatott - idézi a lap az 1990-es világbajnokság gólkirályát.

Mindez azért is érdekes, mert Matteo Messina Denarót állítólag a klinikához közeli egyik utcában, egy bár küszöbén vették őrizetbe.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Dubaj és Bejrút támadás alatt, Trump biztosítaná a Hormuzi-szorost, kiderült, mikor lesz új iráni vezető – Híreink az iráni háborúról percről percre szerdán

Dubaj és Bejrút támadás alatt, Trump biztosítaná a Hormuzi-szorost, kiderült, mikor lesz új iráni vezető – Híreink az iráni háborúról percről percre szerdán

Ötödik napja tart Izrael és az Egyesült Államok háborúja Irán ellen. A libanoni főváros, Bejrút közelében egy szállodát, az iráni Kom városában pedig a Szakértői Tanács épületét támadták meg, beszámolók szerint a halálesetek száma mindkét országban túllépte a 800-at. Teherán válaszcsapása számos amerikai érdekeltségű célpontot sújtott: az USA dubaji konzulátusa, egy szaúd-arábiai CIA-állomás és egy Katarban lévő amerikai támaszpont mind találatokat szenvedett el. Az iráni védelmi minisztérium szerint készen állnak az elhúzódó háborúra, mondván, a legjobb fegyvereiket még nem is használták. Közben kiderült: a jövő héten, Ali Hámenei temetése után választják Irán következő legfőbb vezetőjét. Donald Trump elrendelte, hogy az Egyesült Államok "biztosítást és garanciát" nyújtson a Perzsa-öbölben közlekedő hajók számára, azt javasolva, hogy "szükség esetén" az amerikai haditengerészet kísérje a tankereket a világgazdasági szempontból kulcsfontosságú, Irán által lezártnak nyilvánított Hormuzi-szoroson. Az Egyesült Arab Emírségek biztonságos légi folyosókat nyitott a vele szomszédos országok számára, a Közel-Keleten megbénult a közlekedés, miközben a világ országai evakuálni próbálják a régióban rekedt állampolgáraikat. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×