Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 17. vasárnap Paszkál
Robbanás történt Szentpétervár közelében Murino város mellett. Fotó: Twitter
Nyitókép: Fotó: Twitter

Hatalmas robbanás Oroszországban, sok lehet a halott

Gázrobbanás történt egy ötszintes lakótelepi sorház egyik épületében a nyugat-szibériai, Hanti- és Manysiföldön fekvő Nyizsnyevartovszk központjában vasárnap este, hat ember meghalt.

A beszámoló szerint még mindig lehetnek emberek a romok alatt. Natalja Komarova regionális vezető az Rosszija-24 tévécsatornán azt mondta, hogy hét ember hollétéről nem sikerült megbizonyosodni; a romok alatt lehetnek. Hozzátette, hogy a törmelékek eltávolítása nélkül nem lehet megállapítani, hogy ezek az emberek életben vannak-e.

A médiában közölt fényképek, valamint a tájékoztatás szerint a detonáció következtében az épület megroggyant, a ház első, második és harmadik szintjének födéme megroppant. Fennáll további omlások veszélye.

A városvezetés arról számolt be, hogy 13 embert ideiglenes szálláson, további kilencet pedig rehabilitációs központban helyeztek el. A kiadott közlemény szerint szállodában is foglaltak szobákat a sérültek számára.

Oroszországban viszonylag gyakoriak a hasonló balesetek, mivel az infrastruktúra nagy része még a szovjet időkből származik, és a biztonsági intézkedéseket elhanyagolják.

Fotónk illusztráció, ez az eset Szenpétervárnál történt.

Címlapról ajánljuk
Ásványkincs-motor – miért nem egyenértékű minden dollárnyi GDP?

Ásványkincs-motor – miért nem egyenértékű minden dollárnyi GDP?

Egyes országokban a gazdaság motorja nem a gyárakban vagy az irodákban működik, hanem mélyen a föld alatt. Olaj, gáz vagy ritkafémek termelik meg a GDP jelentős részét, gyakran anélkül, hogy széles társadalmi teljesítmény állna mögöttük. Ez alapjaiban torzítja az országok közötti összehasonlítást. De mit jelent ez egy olyan ország számára, mint Magyarország, ahol ilyen kincsek nincsenek?

Milliárdos felújítás – válaszolt a Kúria Magyar Péter szavaira és kérdésére

A miniszterelnök a budai Várban lévő kormányzati épületek szombati bejárásán beszélt arról, hogy mit terveznek a még felújítás alatt álló épületekkel és kérdéseket tett fel Varga Zs. András Kúria-elnöknek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×